Ploché nohy

 

 

Datum: 22.11.2017

Vložil: stanislav

Adresa: kepaks@seznam.cz

dobry den vyzkousel jsem ruzne druhy zatech nekolik let ale v komisnakach mam ty puvodni jenom z korku uz jsou mrtvy ale furt lepsi nezn ty novy ja chcu ty stary kde je mam objednat dik.

Datum: 21.08.2017

Vložil: Jindřich Pipota

Adresa: J.pipota@seznam.cz

Mám ploché nohy a skoliózu. Používám Vaše stélky do normálních bot zhruba 2 roky a jsem moc spokojený uživatel. Přestal jsem mít pocit těžkých nohou, nemám již tak ochozené paty bot, mám pocit, že se mi zlepšila chůze.
Zhruba před 5 měsíci jsem si koupil nové stélky a musím vyjádřit svou nespokojenost. Stélky jsou slabší, při zouvání mají stélky tendenci se ohýbat, u špičky se mi tvoří hrbol, protože se vrchní materiál vytáhnul. Tím jak jsou stélky slabší nemají tak hlubokou prohlubeň pod palcem a mé zdravotní problémy se zase zhoršily ( hlavně pocit těžkých nohou).
Minulý týden jsem náhodou jel mimo Prahu a stavil jsem se v prodejně, kde stélky prodáváte a zjistil jsem že mají stélky stejné výšky a stejně pevné jako ty původní. Hned jsem je koupil a doufám že se mé zdravotní problémy zase spraví.

Jak je možné, že je takový rozdíl v kvalitě stélek? Myslím že stélky stojí dost aby jste museli šetřit na kvalitě použitého materiálu. Děkuji

Datum: 29.01.2016

Vložil: Filip Juriš

Adresa: Vyškov

Velice p. Hanákovi děkuji za geniální vynález. Již odmalička mám problém s příčně plochou nohou. Několikrát jsem navštívil ortopedii vždy mi předepsali "jejich" vložky do bot a bylo vymalováno ale změna žádná bolet se zmírnila ale noha se neléčila. Absolvoval jsem i vyšetření na podologii tam mi zase doporučuji "jejich speciální" vložky do bot, které se za pár měsíců prošláply a bylo to k ničemu. Naštěstí jsem se dozvěděl o biomechanických stélkách do bot p. Hanáka. Zajel jsem si přímo do výrobny ve Snovídkách a jedny takové stélky jsem si koupil, během 14 dnů jsem pocítil první změny, nohy přestaly bolet a nožní klenba se aktivovala, tak jsem si pořídil i boty a před pár týdny i pantofle. Jsem maximálně spokojen a všem vřele doporučuji!!

Datum: 07.07.2015

Vložil: Jitka Kutišová

Adresa: Praha 10 (Horažďovice)

Dobrý den všem příznivcům a uživatelům obuvi Hanák i těm, kteří dosud váhají s koupí. Přestaňte váhat, lepší boty nikde nenajdete! Je mi 55 let, pár let před padesátkou jsem začala pociťovat, že mi nevyhovují boty nabízené v běžných obchodech, nepomáhala ani obuv z prodejen s ortopedickou obuví. Odbornice mi řekla, že se mi bortí klenba nohou. Radu na zdravé obutí také udělila, ale opět to nebylo nic pro mne. V té době jsem vyslechla přednášku pana Hanáka a zakoupila jsem si na zkoušku letní sandály. Zlepšení problémů se dostavilo citelně již po pár týdnech. Brzy jsem tedy objednala uzavřenou obuv, potom obuv pro sportování, letos i lodičky a sandály pro doma. Připojil se i manžel, už má společenské boty a sandály. Nemůžeme si vynachválit. Navíc jsme udělali vynikající zkušenost i s nákupy po internetu. Individuální potřeby lze konzultovat s velmi ochotnými bratry Hanákovými, kteří dokážou fundovaně poradit. Právě se chystáme na nákup obuvi pro naši maminku (75), těšíme se na její reakci, až zjistí, jak příjemně se jí bude v botách Hanák chodit. Už jsme nakazili i několik přátel, věříme, že boty Hanák budou mít stále víc příznivců. A to jim ze srdce přejeme! Boty Hanák se nedají s ničím srovnat, musíte je vyzkoušet!

Datum: 19.01.2012

Vložil: Juchelková Zdena

Adresa: Břeclav

Jakmile jsem se dozvěděla, že má maminka podstoupit operaci plochonoží, ihned jsem jí vytiskla spoustu informací, diskusí a článků na internetu. Tady se dočetla o vložkách a botech od Hanáka, které lidé vychvalovali a doporučovali a naopak odrazovali od operace, protože mnozí, až na nějaké výjimky, byli na tom daleko hůře než před operací.
Okamžitě si objednala jedny stélky, potom druhé a teď i pantofle, takže celodenní nošení zdravé obuvi. Po třech měsících nošení vložek a měsíci intenzivního celodenního nošení zdravé obuvi už nepociťuje nepříjemné pálení v chodidle a už i dokonce chodí na trochu delší procházky. Dříve chodila krátce a hlavně jezdila všude na kole, protože by delší trasy nezvládla.
Bolest ještě pociťuje, ale menší a snesitelnější. Řekla, že je to o 50 % lepší a operaci, na kterou by měla jít příští týden, zrušila. Je jasné, že je to ještě běh na dlouhé tratě, ale zázrak v podobě Vašich stélek způsobil změnu k lepšímu už za tak krátkou dobu.
Moc Vám děkujeme, že jste, že jsme měli tu šťastnou ruku a na internetu jsme díky velkému ohlasu lidí na Vás doslova narazili.

Proto jsem se rozhodla si Vaše stélky objednat pro sebe a pro manžela a jsem ráda, že můžu udělat něco pro své zdraví.

Moc Vás zdravím a ještě jednou moc děkujeme, protože díky Vám je moje maminka ušetřena bolesti a strachu před a po operaci a nepříjemnému pobytu v nemocnici.

Přeji mnoho spokojených a uzdravených pacientů.


Datum: 08.01.2012

Vložil: Dana Kozlová

Adresa: Holešov

Dobrý den, chtěla bych se podělit o zkušenosti s botami a stélkami od firmy Hanák. Syn (4roky) měl výrazné nohy do X a našlapoval na vnitřní stranu chodidel. Po třičtvrtě roce nošení bot popř. stélek v zimní obuvi musím říct, že došlo k výraznému zlepšení. Syn již nenašlapává na vnitřní stranu, ale využívá celou plosku chodidel. Nohy do X se mu také již částečně srovnaly. Já jsem si boty i stélky zakoupila jako prevenci, ale také proto, že mne po dětech bolela záda. Do třech měsíců pravidelného nošení bot jako domácí obuvi a stélek do venkovních bot mne záda přestala bolet, netrpím bolestmi hlavy a po roce pravidelného nošení se nic z těchto obtíží nevrátilo. Musím říct, že se mi zlepšila i plochost nohy, která nyní není vůbec patrná. Boty i stélky firmy Hanák mohu jen doporučit. Jsou příjemné na nošení a jistě zlepšují zdravotní problémy jako je špatné našlapování a plochost nohou.
Děkuji Dana Kozlová

Datum: 25.12.2011

Vložil: Jaroslava Hrubá

Adresa: Holešov, Palackého 203

Je mi 55 let a pracuji jako zdravotní sestra v Domově pro seniory ve 12ti hodinových službách. Je to práce fyzicky velmi namáhavá. Několikrát denně zvedáme imobilní klienty nad 80 kg při polohování, přemisťování apod. Roky jsem trpěla bolestmi bederní páteře.
O stélkách Hanák jsem se dozvěděla v roce 2008 z přednášky p. Hanáka. Od té doby je nosím pravidelně v uzavřených botách, doma a v zaměstnání v otevřených sandálech. Jiné boty nenosím. Bolesti zad zcela zmizely, srovnaly se mně vyosené paty, takže nesešlapávám podpatky.
Manželovi stélky odstranily bolesti achilovek, patních ostruh i bolesti zad.
Syna přestaly bolet kyčle.
Mé 86 leté mamince se znovu vytvořila nožní klenba a nyní používá boty o číslo menší.
Všichni nosíme stélky pravidelně, nedáme na ně dopustit, změnily nám život k lepšímu. Chůze v botech bez stélek je pro nás utrpením. Děkujeme za ně.

Datum: 25.12.2011

Vložil: Drahomíra Ctiborková

Adresa: Přílepy č.261-Holešov

Je mi 61let, od 20ti let jsem trpěla velkými bolestmi na pravé noze, zapříčiněné propadnutou klenbou, kde se mi vytvořil hallux. Po doporučení před čtyřmi lety jsem začala chodit nejdříve na biomechanických aktivních stélkách a posléze na botách Hanák.
K mému údivu jsem zjistila, že se během krátkého času mé problémy začaly radikálně řešit. Začaly ustupovat otoky nohou a křečové žíly jsem důsledkem celodenního stání méně cítila a doslova jsem pociťovala příval energie. Díky stélkám zmizel i nepříjemný "syndrom neklidných nohou". Asi po roce se mi ztratil i hallux valgus a nyní je palec na noze zcela rovný. Tento doslova "zázrak" všem s radostí ukazuji.
Moje celá rodina i známí, kteří se obuli do botů Hanák a používají v obuvi biomechanické aktivní stélky, nešetří chválou. Je těžké někoho přesvědčovat o všech výhodách stélek, dokud každého jeho zdravotní problémy nedonutí řešit si je sám, jelikož už jej nebaví vysedávat u lékařů, kde si připadá jako hypochondr, který si neustále jen stěžuje. Tímto chci uvést i případ mého muže, který se k tomuto stavěl velmi skepticky až do té doby, než ho začalo bolet tak koleno, že se již nemohl pohybovat bez bolesti . Po měsíční chůzi v sandálech Hanák náhle zjistil, že ho přestalo koleno bolet a za další dva měsíce, že se mu zmenšila vystouplá křečová žíla. Jak tomu zpočátku nevěřil, nyní kudy chodí, nešetří chválou.
Toto je má osobní zkušenost s obuví a stélkami Hanák. Drahomíra Ctiborková. Tímto také moc děkuji p.Hanákovi a p. Machalové.

Datum: 23.12.2011

Vložil: Petruše Vavroušková

Adresa: Dvůr Králové nad Labem

Boty Hanák mě zbavily bolesti kolena, a to téměř ihned. Moje maminka skončila na francouzské holi, měla jsem tedy velké šance skončit podobně.
Malá výchylka v klenbě pravé nohy mi působila tyto problémy a díky botám Hanák mám koleno v pořádku, i při cvičení jógy necítím již žádný rozdíl v ohebnosti pravého a levého kolena, jak tomu bylo dříve.
Kromě toho mi tyto boty šetří spoustu energie, což mohu porovnat nejen v běžném životě, ale i v zátěžových situacích , jako např. dlouhé jízdy autem, několikahodinové lety dříve a nyní s botami Hanák.
Přeji kažedému tuto pohodu.

Datum: 22.12.2011

Vložil: Mgr. Renata Juráňová, středoškolská učitelka a lektorka

Adresa: Holešov

V červenci 2010 jsem zakoupila biomechanické aktivní stélky a sandály od firmy Hanák u paní Zdenky Machalové pro svou tehdy šestiletou dceru, která měla ploché nohy a pravé chodidlo mírně vychýlené do boku. Po letních prázdninách nastoupila do první třídy základní školy, kde až do dnešních dnů používá pouze obuv firmy Hanák a do jiné komerční obuvi si vkládá biomechanické aktivní stélky.
Plochost nohou, díky stélkám zmizela a obě chodidla se jí srovnala do osy. Dcera je velmi aktivní, neobyčejně samostatná, spolehlivá, vyrovnaná se zájmem o spoustu informací, koncentrovaná a velmi rychle se naučila číst. Ve svém věku čte velmi plynule a není večer, kdy by neusínala s knihou v ruce. Na boty firmy Hanák je natolik zvyklá, že ani doma nechce jiné domácí přezůvky používat. Zaznamenala jsem u ní i posílení imunitního systému.
Od července 2010 používám boty firmy Hanák i já. U mě vymizely bolesti krční páteře, kterými jsem do té doby trpěla a disponuji daleko větší energií a koncentrací.

1 | 2 >>