Hallux valgus (vbočený palec) - ošetření

Ošetření vbočeného palce (Hallux valgus)

 

Doporučujeme (večer) nohy namočit na 15 - 20 minut do lavoru s teplou vodou, kam nasypeme hrst kuchyňské soli (na 4 l vody 3 lžíce soli). Poté nohu osušíme a uvolníme kloub palce točením na obě strany za mírného tahu. Pomačkáme vnitřní stranu kloubu (tzv. jebákový hmat) i ze spodu kloubu.

Potom se pouze dotkneme zlatobýlové masti a ještě prst otřeme o okraj kelímku, (čím méně, tím lépe). Jde pouze o informační působení a větší množství by ucpalo póry pokožky, čímž by se rezonanční vliv tlumil. Takto připraveným prstem budeme ošetřovat zbytnělý kloub palce, případně i další klouby na noze tak, že prst s mastí na kloub položíme a lehce vetřeme a pak 1 minutu počkáme. Poté silně třeme kloub dlaní až do zahřátí (15 - 20x ). Zlatobýlovou mast (solidago virgaurea), můžete objednat na www.jukl.cz
Ošetřujeme kloub nejlépe 2 - 3x denně.

Pokud je kloub palce červený a bolestivý, (tzv. dnavé bolesti z důvodu ukládání krystalků kyseliny močové), doporučoval páter František Ferda po koupeli nohou na bolestivý kloub obklad: na kolečka nakrájenou cibuli dáme do plátýnka, lehce naklepeme a přiložíme na kloub palce. Ovážeme plenou nebo šátkem a necháme přes noc. Nedávat igelit, aby se kůže nespálila! Zopakujeme 5x – 7x.

Spolu s používáním biomechanické otevřené obuvi J HANÁK R® na doma a biomechanických aktivních stélek v každé komerční uzavřené obuvi, od rána do večera, dosáhneme během několika měsíců viditelného zlepšení!
Důležité: nekombinovat s jinými vložkami v obuvi a nechodit doma na tvrdé podlaze bosky!