Otázky a odpovědi

 

Diskuze byla uzavřena. Je zde 290 dotazů a odpovědí.

Chcete se nás na něco zeptat? Pročtěte si, prosím, otázky a odpovědi, kde je na Vaši otázku z 90% určitě již odpovězeno. Děkujeme.

Pokud jste zde nenašli odpověď na Vaši otázku, kontaktujte nás.

 

Zde naleznete odpovědi na téma:

PLOCHÉ NOHY, SNÍŽENÉ KLENBY, NOHY DO "O", NOHY DO "X", VALGOZITA KOTNÍKŮ, ZAKOPÁVÁNÍ SI O ŠPIČKY, ŠMAJDÁNÍ, SKOLIOZA, OSTRUHY, BOLESTI PAT, BOLESTI PÁTEŘE, BOLESTI KOLEN, BOLESTI KYČLÍ, BOLESTI NOHOU, OTOKY KOTNÍKŮ, VODA V KOLENĚ, ÚRAZY ACHILLOVY ŠLACHY, HALLUX VALGUS, KLADÍVKOVÉ PRSTY, ARTROZY, KŘEČOVÉ ŽÍLY, VHODNOST PODPATKŮ U DÁMSKÉ OBUVI, STÉLKA VHODNÁ PRO SPORTOVCE...

 

      

         Datum: 20.10.2010
         Vložil:   Květa
         Titulek: Dvouleté zkušenosti

         Po dvou letech zkušeností, nejdříve pouze vložky, když zabraly a odstranily mé potíže, tak jsem zakoupila i otevřené boty na léto a ty používám pro pohyb v bytě. Vložky už mám troje a strategicky je rozmisťuji do bot dle potřeby. Kupuji teď už jen boty s vyjímatelnou stélkou, abych v nich mohla používat Hanákovy vložky. Zkrátka patent pana Hanáka mě bude opravdu doprovázet zbytek života. Jsem velice šťastná, že jsem před 2 lety na tento zázrak narazila. Bylo to v době, kdy jsem déle jak půl roku měla oteklé chodidlo, nart i kotník a nemohla se vůbec dostat do bot. Příčně plochá noha konstatoval odborník s tím, že mám nosit vložky, objednala jsem si je na míru, zaplatila 1200 Kč z vlastní kapsy a po čtyřměsíčním nošení jsem konstatovala že se stav nohy nelep ší a já v podstatě pořád nemohu ani pořádně chodit. Zoufale jsem hledala na internetu informace k problematice příčně ploché nohy a zborcené klenby a tam narazila poprvé na informaci Hanákovy vložky. Jsem velice nedůvěřivý člověk a reklamu jako takovou považuji - řečeno s klasikem - za "navoněnou zdechlinu", ale tady jsem poznala, že se jedná o ten nejlepší druh reklamy a propagace a sice od úst k ústům a tak jsem do toho šla a vůbec nelituji. Nohy v naprostém pořádku a chystám se zajít k mému orthopedovi, abych mu ukázala ten zázrak, že mám vytvořenou novou klenbu. Bohužel, nikoliv díky vložkám, které on doporučil. Dokonce původně tvrdil, že to lepší nebude, že se s tím musím vyrovnat. Ještě že jsem na něj nedala. Dneska chodím jako baletka a když potkávám ženy, které mají problémy s nohama tak je lituji a mám nutkání k nim přistoupit a říct jim kouzelné heslo "Vložky Hanák". Mimo výše uvedeného již rovněž dva roky nevím co to je bolest kyčlí, kolen, bederní páteře, to jsem přičítala věku, ale není to pravda. Vložky vyřešily i tyto bolesti. 
Všem, kteří váhají moc doporučuji, aby se rozhodli a nebudou litovat. Navíc ušetří zbytečné návštěvy u lékaře. A až nás bude hodně, založíme třeba stranu "Hanákovy nožky" a půjdeme demonstrovat před Ministerstvo zdravotnictví s osobní ukázkou jak se dá lidi uzdravovat s minimem nákladů a né jen pořád dokola a bezvýsledně léčit a tahat jim peníze z kapes a platby z pojišťoven.

 

 

Vložil Věra

Titulek ostruha patní kosti

 

 

Odpovědět

 

Dobrý den,manžel je krátce po ošetření ostruhy patní kosti ultrazvukem, menší bolest stále přetrvává. Má nevyvinutou klenbu a bolesti zad. Chtěla bych se zeptat, zda je nyní vhodné,aby začal nosit Vaše stélky do bot. Sama tři týdny používám Vaši obuv a jsem velmi spokojená, po tak krátké době pociťuji velkou změnu a dokonce je vidět změna na vbočených palcích, což je neuvěřitelné.Uvažovala jsem o operaci,ale již dnes je zřejmé,že ji nebudu potřebovat.Dotaz pokládám proto, neboť cítím větší tlak na paty,což není nijak nepříjemné,ale ptám se v souvislosti s ostruhou,zda je lepší počkat do úplného vyléčení. Děkuji.

 

Vložil Zdenka

Titulek Re: ostruha patní kosti

 

 

 

 

Odpovědět

Dobrý den, na téma ostruhy a bolesti pat najdete zde v diskuzi několik odpovědí, přečtěte si je, prosím. To samé platí i pro Vašeho manžela. Biomechanické aktivní stélky pod chodidla ihned, od rána do večera, protože na nich bude pata odlehčena, jen tak pocítí chodidlo úlevu. Na stélce se bude řešit i valgozita kotníků, se kterými bolesti pat přímo souvisí, (reflexní plošky pohlavních orgánů). Doporučuji mu užívat elixír Prostaten, (Celík zlatobýl, Vřes obecný, Pýr plazivý a Vrbovka malokvětá) a dodat organismu vit. A a zinek v přírodní formě. Setkávám se s mnoha lidmi, kterým ultrazvuk, rázová vlna, ani ozařování úlevu nepřineslo.
Přečtěte si celý článek věnovaný těmto problémům zde: https://www.stelkyhanak.cz/50-autorske-clanky,-rady,-zkusenosti/

 

Vložil Jana

Titulek zborcená klenba,bolesti kotníků

 

 

 

 

Odpovědět

Dobrý den, v září jsem si asi po osmiletém nošení klasických kožených ortopedických vložek zakoupila stélky do bot Hanák.Výrazně se mi ulevilo.Čekám na objednanou otevřenou obuv na doma,která mi dojde asi v prosinci.Trápí mě však bolest v pravé kyčli,která mi začala před třemi dny.Dříve mě kyčle vůbec nebolely.Bolí jen pravá,což je noha hůře postižená spadlou klenbou a kotníkem.Děkuji za radu.

Vložil Zdenka

Titulek Re: zborcená klenba,bolesti kotníků

 

Odpovědět


Dobrý den, právě tak probíhá vertikalizace celého pohybového aparátu. Vždy si musíme pocítit, kde jsme měli problém, protože se vše vrací do normální polohy. Pokud jste měla zborcené klenby a valgozitu kotníku, nebylo ve správném postavení ani koleno, ani kyčelní kloub. Nemusela jste cítit bolest v kyčli, třeba jen pánev nemáte v rovině. Stačilo si "jen" přehazovat nohu přes nohu, hlavice se vysunula z jamky kyčelního kloubu a teď se kloub vertikalizuje. Pokud jste nosila 8 let nevhodné vložky, které Vám nepřirozeně tlačily do plosky nohy a ještě více porušily statiku na chodidle (váha těla se přesouvala na zevní malíkovou stranu), bude napravování trvat déle a více to pocítíte. Po vytvoření správné klenby a doosení kloubů, bolest ustane. Přeji hodně trpělivosti, určitě stojí za to vydržet :-)

Vložil Miluše

Titulek kolena-bolesti

 

Odpovědět


Mám kladívkové prsty, příčně i podélně plochou nohu,končetiny zdeformované do O,lordozu páteře a potíže s krční páteří.Od července chodím jen v Hanákových botách.Měla jsem potíže i bolesti.Nyní jsou .co je nosím místy dost velké i v noci. Pocity jako natahování na skřipci nebo jako když moc bolí zub.Jeví se mně,že vzhledově se to trochu lepší.Mám 61let.mohu doufat.že bolesti někdy přestanou.Děkuji za odpovědˇ.

 

 

Vložil Zdenka

Titulek kolena bolesti
Bolesti kolen ze zevní strany svědčí o tom, že se ty Vaše nohy do "O", (důsledek vyosení hlezenního kloubu) a poté se dostaly do nesprávné pozice i holenní i lýtková kost. Tím došlo k posunutí hlavice kolenního kloubu v jamce (rotace) a teď se vše vrací zpět do normálního správného postavení. Na stélkách dochází k vertikalizaci všech kloubů i páteře a tam, kde jste měla roky problémy, tam to pocítíte. Ten tah jste přesně popsala. Já jsem toto "rovnání" pocítila v oblasti hrudní páteře a byla to bolest, jako by se tam "zakousl pes". Trvalo to 2 týdny a pak jako když utne a od té chvíle se už bolesti mezi lopatkami, které mne obtěžovaly 25 let, nikdy znovu neobjevily... I ve Vašem věku se vytvoří klenby a vše se srovná, i lordóza. Zmizí i napětí v oblasti krční páteře. Vydržte to! Za pár let bude Váš zdravotní stav a kvalita života mnohem lepší než dnes, uvidíte!

Vložil Pavel

Titulek "opak plochých nohou"

 

 

 

Odpovědět

Dobrý den,
už 2.týden mě bolí vnější strana pravé paty a až teď bolest pomalu ustupuje..do toho se eště přidalo po 2 denním celodenním pobíhání a stání v práci bolesti obou chodidel..Zašel jsem si k ortopedovi a ten mi sdělil,že mám opak plochých nohou a že při takovéhle klenbě se problémy začínají ozývat někdy už po 30-ti letech věku(mě je 33) a že kdyby se to opakovalo,řešili bychom to vložkama do bot "na míru"...Myslíte,že by mi mohli pomoci Vaše stélky do bot?A případně jaký?Jsem z Českého Krumlova a koukám,že prodejna nikde poblíž není...Ještě podotknu,že jsem prodělal plastiku předního zkříženého vazu na obou kolenech(1999 a 2001) a občas mě bolí kolena...ale to už asi s tím nesouvisí,byla to zranění z fotbalu...
Těším se na odpověď,děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: "opak plochých nohou"

 

 

Odpovědět


Dobrý den, všechny problémy pohybového aparátu souvisí se stavem chodidla! Pokud je porušena statika na chodidle, nemůže být postavení ostatních kloubů nad ním v pořádku. Chodidlo je základ kosterního systému a biomechanické aktivní stélky Hanák zajistí vertikalizaci chodidla, pak kotníku, kolenního i kyčelního kloubu a poté i kostrče, pánve, páteře i hlavy. Vše se bude rovnat do osy. Přečtěte si všechny informace na těchto stránkách, je to zde podrobně vysvětleno, i odpovědi v diskuzi na téma, která se Vás týká. Do své komerční uzavřené obuvi si pořiďte stélky Standart duo a jinak doma i v práci choďte co nejvíce v otevřené obuvi Hanák s biomechanickou aktivní stélkou Super duo. Nekombinujte s jinými  vložkami. Objednat si vše můžete i e-mailem a domluvit se o zaslání zboží na dobírku.

Vložil Jiri H.

Titulek Pricne plocha noha

 

 

 

Odpovědět

Dobry den,
je mi 45 let a jsem velmi aktivni sportovec. V červenci po běhu na velmi tvrdem povrchu mne silne rozbolela vnejsi cast chodidla. Ortoped diagnostikoval propadlou klenbu, pricne plochou nohu a kladivkove prsty, doporucil ortopedicke vlozky na miru. Po 6 tydnech nezmeneneho stavu jsem absoloval operaci kladivkoveho prstu (velmi bolestivou), potize neustaly. Ortoped doporucuje noseni vlozek po dalsich 6 mesicu, ale na 90% doporucuje dalsi strasne znejici operaci (zlomeni zaprstnich kosti a jejich posunuti vpred, cimz se vytvori nova klenba?!). Prosim o nazor, rozhodne vsak vyzkousim vase boty nebo stelky.
Dekuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Pricne plocha noha

 

 

 

Odpovědět


Příroda vytvořila nohu jako naprosto dokonalý mechanismus, na kterém nelze nic vylepšovat! Operace nohou vedou jen ke zhoršení zdravotního stavu... Všichni, kteří podstoupili operace na nohách, toho dnes velmi litují. Pořiďte si biomechnické aktivní stélky a hlavně buďte trpělivý a vydržte. Budou se Vám postupně řešit všechny problémy, které zde jmenujete, vytvoří se znova klenby, kladívkové prsty se narovnají, chodidlo se zvertikalizuje a všechny klouby a páteř se srovnají do osy. Hlavně nekombinujte biomechanické aktivní stélky se žádnými jinými vložkami. Přečtěte si odpovědi zde v diskuzi. Kupte si nejen stélky do uzavřené obuvi, ale i otevřené boty Hanák a choďte v nich od rána do večera. Nebojte se vzít zodpovědnost za své zdraví do svých rukou. Nenechejte si "lámat kosti", vše lze řešit šetrnějším a přirozeným způsobem!

Vložil Zdeňka

Titulek patní ostruha
 

 

Odpovědět

Od dítěte: časté výrony, zlomenina kotníku, spadlá klenba
Od 20 let: otékání kotníků,výrony,spadlá klenba, ale již ortopedické vložky, snaha o zdravou obuv
po 40: vše předchozí a+ bolesti chodidel
červenec 2010: nosím obuv Hanák + vložky Hanák přes den, doma, málem i do postele
říjen: výrazné zhoršení mých potíží
lékař konstatuje: začínající artroza kotníků, spadlé klenby, patní ostruha 150mm, vytahuji vložky od Hanáka, zda jsou vhodné při mých obtížích. Důlek pod palcem se mu líbí, ale pod patu mi doporučuje spíše něco měkčího.
Tož tedy zvažuji, jak dál. Máte s patní ostruhou zkušenosti? Děkuji za odpověď.

Vložil Zdeńka

Titulek Re: patní ostruha

 

 

 

Odpovědět

Tak jsem si dala tu práci a pár odpovědí na dotazy patních ostruh jsem si našla. Většinou tam píšete, že pokud ihned začnu nosit boty Hanák, potíže se po několika dnech zlepší. Jenže mi se po 3 měsících zhoršily. Jenže je to zhoršení, či zlepšení? Může to taky znamenat, že se mi chodidlo spravuje? Ale proč potom po sportovní aktivitě lezu druhý den ráno po 4 na záchod? Máte někdo s těmi ostruhami a dlouhodobým nošením bot Hanák fyzickou zkušenost? Chci věřit, že mi něco pomůže, ale těžko se mi tomu věří, když se stav zhoršuje a zhoršuje. Ono tomu taky pomáhají mé sportovní aktivity, ale ležet doma na zadku ve svých 40 a něco zatím odmítám.

Vložil Zdeňka

Titulek Re: Re: patní ostruha

 

 

 

 

Odpovědět

Milá paní Zdeňko, patní ostruhy, tedy bolesti pat, úzce souvisí s funkcí pohlavních orgánů. Podívejte se na mapu reflexních zón na chodidle. Reflexní plošky vaječníků jsou pod kotníky z vnější strany, dělohy z vnitřní strany a jejich dysfunkce se odráží právě do paty, kde je refelxní ploška pohlavních orgánů. Pokud jste měla valgozitu kotníků, plošky byly utlačeny a teď se kotník vrací do osy a reaguje i ploška pohlavních orgánů na chodidle. Řeší se Vám tedy problém v pánevní oblasti a Vy nejlépe víte, co. Takže dejte si do pořádku i nerovnováhu v hormonální oblasti. Doporučuji mačkat reflexní bod Br (brzlík) pod hlavním kloubem druhého prstu ze strany dlaně, (jako byste jej chtěla vydloubnout), dále SI skloubení (patní kost z vnější strany až ke kotníku) a lymfatický systém pánve (Achillova šlacha mačkat směrem dolů klešťovitě až pod kotníky 10x opakovat). Dále doplňte estrogeny v přírodní formě: med, šalvěj a užívejte elixír Klimakten z Klášterní zahrady. Doplňte si Vit. E (tobolka před jídlem), Vit. A (tobolku po jídle) a zinek (dýňová semínka 25/den). Na stélkách se snížením v patní části chodidla a s důlkem pod kloubem palce stojíte na pěti prstech a zevní hraně chodidla, pata je odlehčena a proto ji ničím nepodkládejte. Choďte na ní od rána do večera! Nekombinujte Hanákovy stélky s žádnými jinými vložkami.Úlevu pocítíte velmi brzy! Kotník bude v ose a Achillova šlacha se uvolní a nebudou utlačovány ani plošky pohlavních orgánů pod kotníky. Společně s reflexní terapií a doplněním minerálů a vitamínů se brzy dočkáte trvalé úlevy od bolestí. Vydržte, stojí to za to. Mapu reflexních zón na nohách i článek na téma bolesti pat, ostruhy a jak mačkat reflexní plošky najdete na našem webu.

Vložil Zdeňka

Titulek Re: Re: Re: patní ostruha

 

 

 

Odpovědět

Chodím pravidelně na reflexní terapii, je pravda, že zrovinka minulý týden při mých bolestech mi p. maserka říkala, že v tom bodě jsou pohlavní orgány a hormony (o nich tedy nevím, že s nimi mám problémy, ale asi to bude pravda). Delší dobu beru omegu, nebo jiným způsobem posiluji organismus. Ale tím i částečně i ledviny. Med máme od medaře a rádi. No jsem jeden z těch bylinkářů a lidiček snažících se o zdravější život, včetně stravy, člověk hýbající se pravidelně, ale taky pravidelně při těle. Díky za Vaše rady, jsou fundované, já samozřejmě vydržím, říkám si, ale okolí kolem mne si ze mne dělá legraci, že mne ty nohy bolí z těch drahých botů, celkový můj nynější stav mi podlamuje mou víru.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Re: Re: Re: patní ostruha

 

 


 

 

 

 

 

 


 

Odpovědět
 

Zdeňko, píšete, že jste měla problémy s kotníky od dětství, úrazy, otoky atd., takže vazy kolem kotníků dostaly pořádně zabrat. Jsou v nepřirozené poloze, asi i zkrácené, a teď se to vrací do osy. Ty otoky svědčí o tom, že nefungoval ani lymfatický systém a bylo to právě z důvodu, že se jako by zaškrtily lymfatické cestičky a lymfa nemohla proudit přirozenou cestou nahoru do třízelných uzlin. Možná byl i problém v ledvinách. Meridián ledvin se točí kolem vnitřního kotníku, takže úrazy poškodily i energetické dráhy. Tak vidíte, všechno se vším souvisí a stélky nyní řeší pouze vaše letité zdravotní problémy, nic víc...

Vložil Zdeňka

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: patní ostruha
 

Odpovědět

Máte pravdu, jsou to věci, o kterých vím, které jsem se snažila roky upravovat, zní to od Vás tak jednoduše, kolečka zapadají, děkuji.

Vložil Šárka

Titulek nohy do x

 

 

 

Odpovědět

Dobrý den, jsou vhodné Vaše stélky do bot pro mou téměř 18ti letou dceru, která má od školkového věku nohy do x a u ortopeda nám dříve doporučili pouze klínky, které pomohly minimálně.Pravé koleno po úraze bolestivé, ale žádná další vyš. a řešení se nekonají, pravé noze jakoby odlehčuje a vtáčí ji více dovnitř, má takové klasické nohy do x a mindrák :-) moc děkuji za odpověď

Vložil Zdenka

Titulek Re: nohy do x

 

 

Odpovědět

Biomechanické aktivní stélky pomohou odstranit ortopedické problémy, bolestivost kloubů, páteře, problémy s otoky, bolesti hlavy a další a další problémy všem, tedy i Vaší dceři. Na věku nezáleží. Doporučuji, aby jste se obě, Vy i dcera seznámily se všemi informacemi na těchto tránkách, jak stélky působí a také si přečetly i odpovědi zde v diskuzi, vše již bylo mnohokrát zodpovězeno. Pokud bude nosit doma i ve škole otevřené biomechanické nazouváky Hanák a stélku pod chodidly v každé botě neustále, věřím, že do roka bude mít nohy v pořádku :-) Přeji stálé zdraví Vám oběma.

Vložil Šárka

Titulek Re: Re: nohy do x

 

 

 

Odpovědět

Moc děkuji za bleskovou odpověď, máme vybranou otevřenou obuv vzor 308 - nazouvák plná špice + biomech.akt.stélka do uzavřené obuvi STANDART DUO, jen trochu tápeme jakou zvolit velikost.Dcera má délku plosky 24 cm i bot,které nosí, to odpovídá podle Vaší tabulky velikosti 37, ale většinou kupuje velikost 38 nebo 39.Prosíme o radu, jsem moc ráda, že jsem na Vás narazila, u dcery jsem opět vybudila snahu s problémem něco dělat:-)děkuji Šárka

Vložil Zdenka

Titulek Re: Re: Re: nohy do x

 

 

 

Odpovědět

Paní Šárko, nejlépe je do obuvi stélku vložit, nesmí se ani kroutit, ani tam být moc volná. Pokud budete pro dceru objednávat otevřenou obuv, je lepší napoprvé vzor s otevřenou špičkou, palec bude mát volný prostor, aby fungoval jako páka a rychleji se chodidlo srovná. Vzor 308 s plnou špičkou bych volila až později, až se chodidlo zvertikalizuje. Tento vzor nesedí tomu, kdo má kladívkové prsty a zvedlý palec, otevřené vzory sedí všem. Také vzor 308 je nutný někdy větší velikost, právě z důvodu, že palec nahoru nevleze až dopředu. Takže rozmyslete se, než objednáte. Bez zkoušení bych doporučila otevřenou obuv vzor 304, velikost 37 a stélku do uzavřené obuvi vel. 38.

Vložil Renata Petrásková

Titulek Artróza kolena a vybočený palec
 

Odpovědět
 

Dobrý den,
prosím o radu o vhodné vložky do bot pro mou maminku má artrózu levého kolena částečně i na pravém koleni s vybočením dovnitř a na právé noze vybočení palce,věk 75 let.Děkuj.
Renata Petrásková

Vložil Zdenka

Titulek Re: Artróza kolena a vybočený palec


 

Odpovědět
 

Dobrý den, paní Petrásková, biomechanické aktivní stélky Hanák jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Abnormální opotřebení kolenních kloubů, které vede k jejich artróze, má počátek v chybném postavení nohy v botě. Podívejte se na podpatky obuvi Vaší maminky a hned uvidíte, jak je má sešlapané k jedné straně (s větší pravděpodobností k zevní straně). To je proto, že vazy nedržely kotník a ten je vybočený do strany (valgozita). Vbočený palec je kromě dědičné dispozice, důsledkem, že palec na tvrdé podložce a v obuvi nefunguje jako páka a zevní šlacha od palce pod sezamskou kůstkou nefungovala, (byla přistouplá). Zakupte mamince 1 pár otevřené obuvi Hanák a jedny stélky do uzavřené obuvi a vysvětlete jí, že na ničem jiném nebude chodit. I v jejím věku dokáže biomechanická aktivní stélka velmi ulevit od bolesti. Bude se postupně vertikalizovat chodidlo, pata a poté další klouby a celý pohybový aparát. Na stélce dochází k oboustrannému rovnoměrnému tahu od palce až ke kolenu. Zmizí svalové napětí od nepřirozené polohy kloubů, které způsobuje bolesti. Biomechanické aktivní stélky doporučuji nejen mamince, ale i Vám, protože vlivem dědičné dispozice čekají ty samé problémy její děti i vnoučata.

Vložil Hana

Titulek nohy do x

 

 

Odpovědět

Dobrý den, dcera má 13 let, má nohy do X a neustále problémy s bolestí kolen. Objednali jsem si u Vás otevřenou obuv, koupili stélky. Srovnají se dceři nohy používáním vašich bot a stélek stejně jako u dětí ve školce, u kterých jste prováděli testy nebo budou stále do X? Děkuji za odpověď a přeji hodně léčebných úspěchů.

Vložil Zdenka

Titulek Re: nohy do x
 

 

 

Odpovědět
 

Dobrý den, paní Hano, najděte si v diskuzi odpovědi na téma nohy do "X", do "O", valgozita kotníků, šmajdání a ploché nohy, vše se týká i Vaší třináctileté dcery. Prvňáčci, kteří se zapojili do projektu "Zdravá chodidla - naše budoucnost", chodili v sandálkách Hanák a v obuvi s biomechanickou aktivní stélkou neustále, tedy doma, ve škole i venku. Pokud zajistíte u dcery totéž, není důvod, proč by se jí nohy nesrovnaly. Bude to trvat samozřejmě o něco déle, protože se více let "kazila" na nevhodné stélce a následkem valgozity kotníků došlo již k vyosení kolenních kloubů. Na biomechanické aktivní stélce bude postupně docházet k vertikalizaci celého pohybového aparátu, tak, jak je popsáno na těchto stránkách v článku "Jak stélky působí".

Vložil Olina

Titulek Hallux-velikost vložek

 

Odpovědět
 

Dobrý den,
Koupila jsem si vložky Hanák ve velikosti 37 a 38. Zkoušela jsem je do svých bot, některé mám větší kvůli šířce boty. Nevadí, že jsem si koupila i vložky 38 i když velikost nohy mám 37, nechtěla jsem, aby se mi vložka v botě pohybovala ?. Jelikož mám halluxy a mám nohu hodně širokou, přesahuje mi kloub přes důlek pod kloubem palce, tudíž se mi zdá, že by kloub nemusel mít správnou polohu, protože je na jedné venkovní straně podpírán zvýšenou částí vložky. Potřebovala bych asi důlek větší. Mám si vložky nějak upravit nebo se dají udělat s větším důlkem na míru nebo to nevadí, že nemám celý kloub v důlku?
Ještě bych se chtěla zeptat, jestli hodně záleží na botách, do kterých se vložka vkládá? Kupovala jsem si boty značek, které vyrábí zdravotní obuv a většinou mi nohu svíraly. Pak jsem objevila u Vietnamců boty, které jsou široké a pohodlné a dobře se do nich dá dát vložka Hanák. Mohou mít tyto boty nějak nevhodně tvarovanou podrážku, která by mohla zdravé účinky vložené vložky Hanák ničit ?

Děkuji
Olina

Vložil Zdenka

Titulek Re: Hallux-velikost vložek 

Odpovědět
 

Dobrý den, paní Olino, obuv by měla být především pohodlná, ve tvaru "V", prsty by neměla svírat. Je jedno, kde a od jakého výrobce ji koupíte. Podešev není tvarovaná, když na ni vložíte stélku Standart duo určenou do komerční uzavřené obuvi, bude vše v pořádku. Velikost jste také zvolila správnou, stélka nesmí být v obuvi volná ani se kroutit. Co se týká důlku na stélce, tím se vůbec nemusíte zabývat, J. Hanák se tím zabýval před Vámi 11 let a tak, jak jej vytvořil, je naprosto dokonalé. Důlek je určen pro sezamskou kůstku a ne pro celý kloub.

Vložil Zuzana

Titulek Boty na míru

Odpovědět
 

Dobrý den,
koupila jsem si stélky Hanák a jsem docela spokojená s účinkem. I kdyby měly fungovat jako placebo, jak mnozí odpůrci tvrdí, je to nejúčinnější placebo efekt, jaký jsem poznala. Nakonec léčebné síly tkví v organismu samotném a je potřeba je jen aktivizovat. Nicméně mám trochu problém s tvarem stélek, připadají mi příliš úzké. Jsem zvyklá chodit převážně bosa, což je příjemné venku na trávě, ale už méně na tvrdém povrchu bytu a možná i proto mám chodidlo v části kloubů prstů širší a "přetéká" mi ze stélky. Dala jsem si je do bot, které jsou velikostně stejné, jako stélka a dobře v nich tedy sedí, ale pro můj subjektivní pocit pohodlí jsou moc těsné. Je to dáno tím, že mám klouby prstů "rozjeté" nebo se stélky vyrábí tak úzké proto aby se vešly do konvenčních bot? Daly by se případně vyrobit boty i se stélkou na míru? Děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Boty na míru

Odpovědět
 

Dobrý den,
biomechanické aktivní stélky Standart duo jsou určené do uzavřené komerční obuvi a proto jsou užší, širší by Vám tam nevešly. Stélky Super duo, které jsou součástí otevřené obuvi Hanák, jsou širší a obuv pohodlná ve tvaru přirozeném pro chodidlo a prsty, tedy ve tvaru V. Chodit bosa doma na tvrdé podložce není vůbec vhodné. Doporučuji jako přezůvky, do zaměstnání i venku v příznivém počasí chodit co nejvíce v otevřené obuvi Hanák, kde Vás nic tlačit nebude. Pokud máte nyní propadlé klenby a chodidlo tzv. zploštělé - široké, musíte co nejvíce chodit v otevřené obuvi vzor 304, aby se vytvořily správné klenby, prsty srovnaly a vertikalizovalo se chodidlo a pata. V uzavřené obuvi choďte co nejméně, jen v nepříznivém počasí venku a při sportu, palec je zde utlačován a nemůže dost dobře pracovat jako páka a tím aktivovat šlachy chodidla.

Vložil Renáta

Titulek problémy s klouby

Odpovědět
 

Dobrý den,
je mi 40 let,mám od narození luxaci kyčlí (nohy do X), koleno mám už po 2 operacích plastika šéšky (vyskakovalo mi ven a následné mi museli vždy udělat punkci-výtah vody z kolene)-mám v něm 3 artrozu,kterou mám po celém těle - stupeň 1.
Navíc revmatickou artritidu stupeň 2.Problémy se zády,ale to má asi každý,jeden rok jsem marodila se závratěmi(bylo to od krční páteře).
Problémy se mi věkem zhoršují,poněvadž dělám práci kde jsem 12 hodin na nohách,pak doma nemůžu ani stoupnout z křesla,hlavně ty kolena mi dělají velké problémy.
Chtěla bych zkusit vaše boty a ortopedickou vložku,ale mám obavy,jak zde píšete,že je normální že zdravotní stav se může zhoršit (nebo ta bolest),protože se vlastně člověk srovnává,že se to musí třeba i rok vydržet.Nevím,když budu mít ještě větší bolesti,jestli se na těch nohou těch 12 hodin udržím,nerada bych práci ztratila.A také mám strach,aby se mi nevrátily závratě,jak se začne srovnávat páteř-byla jsem s tím na nemocenské rok,měla jsem je v takovém rozsahu,že jsem nebyla schopná pár měsíců ani jít sama k lékaři,prtože bych spadla někde pod auto.
Předem vám moc děkuji za odpověď a přeji vám mnoho úspěchů ve vaší práci Renáta

Vložil Zdenka

Titulek Re: problémy s klouby

Odpovědět
 

Dobrý den, paní Renato, rozhodnutí je opravdu jen a pouze na Vás. Vy teď máte pouze šanci, vzít zodpovědnost za své zdraví do svých rukou, nic víc. Tato biomechanická aktivní stélka je schopna předejít všem zdravotním problémům, které zde uvádíte, dokonce dokáže být i nejlevnějším lékem, který Vám tyto zdravotní problémy postupně bude odstraňovat. Stélka bude řešit jen Vaše letité problémy, které máte, horší už to nebude! Sama se musíte rozhodnout, jestli chcete být zdravá nebo ne, a jestli ano, musíte trochu té bolesti související s rovnáním zkrácených svalů, vazů a šlach a vydržet. Asi nejste přesvědčena nebo nevíte, že být v harmoninii - v rovnováze, je normální, přirozené a fyziologické. Já, když jsem se před lety o tomto vynálezu dozvěděla, neváhala jsem ani minutu. Přesvědčovat nikoho nelze, musíte to pochopit sama...

Vložil Viera

Titulek Bolestive opuchy na chodidle

Odpovědět
 

Dobry den,
mam uz niekolko rokov na obidvoch chodidlach bolestive opuchy na roznych miestach na klenbe.Mam spadnutu klenbu a vyboceny palec na pravej nohe. Mam stielky este tie predosle, ktore nemaju znizenu patu. Pri noseni stielok ma velmi rozboleli paty, najma prava. Neviete, prosim Vas, co mi sposobuje opuchy a su pre mna stielky vhodne i napriek bolesti ? Dakujem

Vložil Zdenka

Titulek Re: Bolestive opuchy na chodidle

 

  

Odpovědět
 

Otoky nohou jsou známkou špatné funkce lymfatického systému a dysfunkce ledvin. Stélky jsou pro Vás přímo nutností! Doporučuji od rána do večera chodit v otevřené obuvi Hanák s vloženou biomechanickou aktivní stélkou Super duo, jen samotné stélky do uzavřené komerční obuvi nestačí, palec je tam utlačován. V otevřené obuvi Hanák bude palec volný a bude pracovat jako páka a tím aktivovat šlachy chodidla, které pak zajistí správnou funkci lymfatického a cévního systému. Na stélce s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla není šlacha blokována patní kostí a fungují nejen při chůzi, ale i při sezení i stání a paty na nich bolet nebudou. Činnost ledvin podpořte pitím ledvinového čaje J. Janči (3 šálky denně) a reflexní terapií ovlivňujte plošky ledvin na obou chodidlech. Obojí najdete na: www.patakyovi.cz

Vložil Klára

Titulek rozdílná délka nohou

Odpovědět
 

Dobrý den, mému 8-letému synovi byla diagnostikována plochá noha a rozdílná délka končetin (levá o 1,5 cm kratší). Lékařem byly doporučeny ortopedické vložky a umístění podpatěnky do byty. Chtěla bych se zeptat, zda nošení Vašich stélek může vyřešit plochonoží a rozdílnou délku končetin mého syna děkuji

Vložil Zdenka

Titulek Re: rozdílná délka nohou

Odpovědět
 

Ano, na biomechanických aktivních stélkách se synovi vytvoří správné klenby, zvertikalizuje se chodidlo, klouby a postupně i celá páteř. Vše se srovná do osy, tedy i kloub hlezenní, kolenní a kyčelní a když se usadí do správné pozice, i délka končetin se srovná. Podkládat kratší nohu podpatěnkou je velmi nevhodné řešení, protože kratší noha je ta zdravá a špatné postavení kloubů je na té, která se jeví jako delší. Tím, že podložíte zdravou nohu podpatěnkou, docílíte vychýlení pánve a tím i křeč v SI skloubení a bolesti vystřelující do oblasti kyčelního kloubu, v horším případě skřípnutí ischiatického nervu až výhřez ploténky. Na chodidle pod patní kostí, kam se vkládá podpatěnka, se nachází reflexní ploška pohlavních orgánů a trvalým tlakem na ni způsobíte jejich nerovnováhu až dysfunkci. (Nestejnou délku končetin řeší i velmi jednoduchým a šetrným způsobem Dornova metoda, kdy dochází ke srovnání končetin již po prvním cvičení. Každý zkušený dornovský terapeut klouby velmi rychle srovná a postavením syna na stélky zajistíte trvale stejnou délku končetin. video zde: https://www.youtube.com/watch?v=6WZ-AKUIP6A)

Vložil Eva Kovaříková

Titulek nožky směřující k sobě

Odpovědět
 

Dobrý večer, mám dceru 8 let a chtěla bych se zeptat jesli ji můžou pomoci Vaše stélky. Nemá křivé nohy, ale převážně levou nohu mi stáčí do prava a částečně pravou mi zase stáčí do leva. Takže obě špičky směřují k sobě.Když stojí a má stát rovně, nohy různě kříží přes sebe po opomenutí narovnej si nohy je k sobě dá. Děkuji za odpověď

Vložil Zdenka

Titulek Re: nožky směřující k sobě

Odpovědět
 

Dobrý den, příčinou jsou snížené klenby a valgozita kotníků. Napomínat dítě je zbytečné. Máme zkušenosti s předškolními dětmi, které si zakopávaly o špičky. Rodiče byli zoufalí, protože děti padaly a měly časté úrazy. Po několika měsících používání biomechanických aktivních stélek a sandálků Hanák, došlo k doosení chodidla od palce k patě a nezakopávají si o špičky ani nepadají. Zajistěte, aby dcera používala otevřenou obuv Hanák co nejvíce, ve škole i doma a do uzavřené komerční obuvi vložte biomechanickou aktivní stélku Standart duo. Nekombinujte s jinými  vložkami. Nesmí chodit doma bosky na tvrdé (plovoucí) podlaze, linu a dlažbě. Brzy se jí paty doosí a vytvoří správné klenby, tak jako ostatním dětem, které jsme sledovali.

Vložil Eva Kovaříková

Titulek Re: Re: nožky směřující k sobě

Odpovědět
 

mockrát děkuji za odpověď vše nakoupím jak mi radíte, ještě jednou děkuji

Vložil Ivana-46 let

Titulek Roztroušená skleroza

Odpovědět
 

Dobrý den přeji všem.Mám prosbu,dost velkou.V roce 1985 mi byla dignostikována roztroušená sklerosa.Původně bez nutné léčby,následně vysoké dávky Prednisonu,pak Avonex vystřídal Betaferon a nyní jsem již 2 roky na infuzní léčbě: Tysabri.
K mé základní nemoci mi před 2 lety, po NMR, přišli na vyhřezlou plotýnku L5/SI a protruzi th 11/12.Bolesti vystřelují z levé části kříže do horní části pravé nohy.Léky,obstřiky,ani rehabilitace nepomáhají.Již jsem musela začít nosit i hůl,vzhledem k točení hlavy,podsekáváním v kolenou bolestí,závratím a výrazným pocitem nestabitity při chůzi.
Již nějakou dobu uvažuji o koupi obuvi a stélek od p.Hanáka.Nevím,zda by mi to alespoň trochu pomohlo.
Již nerozeznám,co je způsobené RS a co od páteře.Vzhledem k negativnímu neurologickému nálezu,to vypadá na páteř.
Co si o tom myslíte vy?Děkuji za odpověď a přeji vám všem,
ať stále můžete pomáhat nám,nemocným,kteří vás potřebují
a s důvěrou se na vás obracejí.Děkuji.Ivana 

Vložil Zdenka

Titulek Re: Roztroušená skleroza

Odpovědět
 

Dobrý den, paní Ivano, určitě by se i Vám na biomechanických aktivních stélkách do obuvi velmi ulevilo. Pomohou při všech problémech s pohybovým aparátem, dokonale nám nahrazují přírodní podložku pod chodidly, aktivují lymfatický a cévní systém a vertikalizují chodidlo, klouby i páteř. Přečtěte si, prosím, informace na těchto stránkách a jak stélky působí. Mám zkušenost s mladou paní také s Dg. RS a ta dva roky musela chodit pouze v uzavřené obuvi, protože jí padaly špičky dolů a chodila "jak čáp" a měla nestabilní krok. Když jsem jí obula otevřené boty Hanák, po několika minutách již šla normálně, protože noha na stélce začala opět fungovat jako celek. Po dvou letech trápení může zase chodit v nazouvácích. Problémy, které popisujete, s vystřelováním do nohy, budou pravděpodobně zapříčiněny křečovitostí v oblasti SI skloubení. Úlevu přinese i stimulace reflexní plošky SI skloubení "přezky sandálek", je umístěna rovnoběžně s chodidlem na patní kosti ze zevní strany. Mačkejte na téže straně až do vymizení bolestivosti. Mapu reflexních zón najdete na https://www.patakyovi.cz/mapa-reflexnich-zon.php. Přeji i Vám brzkou úlevu a hodně zdraví...

Vložil Tomas

Titulek Sportovni boty

Odpovědět
 

Dobry den, precetl jsem si na vasich strankach o vynikajicih vlastnostech stelek. Moje otazka zni: je vhodne mit stelky i ve volejbalovych botech, kde dochazi k hodne otresum? Neni pro chodidlo otresy radeji tlumit gelovou stelkou? Dekuji

Vložil Zdenka

Titulek Re: Sportovni boty

Odpovědět
 

Právě při sportu, kdy je chodidlo vystaveno velké zátěži, je velmi důležité, aby noha fungovala z hlediska morfologie a biomechaniky jako celek. Takovou dokonalou spolupráci zajistí pouze tato stélka s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla. Palec, na který přenášíte největší váhu těla, (jaká váha působí na palec, takovou silou drží vazy kotník), na stélce funguje jako rigidní páka a široká šlacha chodidla není blokována patní kostí. Dochází tak k dokonalému rovnoměrnému oboustrannému tahu i přes Achillovu šlachu až ke kolenu a proto nebude, zejména při sportu, docházet k úrazům kotníku a natržení Achillovy šlachy. Doporučuji Vám biomechanickou sportovní obuv ACTIVE: https://www.botyhanak.cz/album/a8/#img-1529-jpg. Přečtěte článek v časopise Věda a výzkum: zde a stránku "Co se změnilo" s odstavcem dole "Vysvětlení" a "Jak stélky působí", třeba pak lépe pochopíte tento geniální vynález. Srovnávat gelovou stélku s biomechanickou aktivní stélkou, je jako srovnávat Trabanta s Mercedesem nebo petrolejovou lampu s Led diodou...

Vložil hana tietz

Titulek Re: Re: Sportovni boty

Odpovědět
 

zrovna jsem sem sla s podobnym dotazem - mam sportovni boty na beh a dalsi do posilovny, rekla bych, ze jsou k temto sportum uzpusobeny a chtela jsem se prave zeptat, jestli tedy i do techto bot mam davat vase stelky

Vložil Zdenka

Titulek Re: Re: Re: Sportovni boty

Odpovědět
 

Ano, samozřejmě. Biomechanickou aktivní stélku je nutné vkládat do každé obuvi, kterou budete používat kdykoli a kdekoli. Ať je to v práci, doma, při turistice, za volantem, pro všechny sportovce do všech druhů sportovní obuvi, jako prevence úrazů a zlomenin, natržení šlach, vazů, ale také pro optimální činnost lymfatického a cévního systému a pro větší výkonnost ve všech odvětvích sportu...

Vložil Sylva

Titulek prodejna na Slovensku

Odpovědět
 

Dobrý den,
kamarádka z Bratislavy má douhodobě problémy koupit obuv nebo stélky, ve kterých by ji nebolely nohy. (zdravotní potíže nohou) Chtěla by vyzkoušet, popř. koupit Vaše boty i stélky. Máte na Slovensku prodejnu?

Vložil Zdenka

Titulek Re: prodejna na Slovensku

Odpovědět
 

Ano, na Slovensku si kamarádka může obuv Hanák i biomechanické aktivní stélky objednat v Nové Dubnici, prodejní stánek na Mírovém náměstí, Julia Muchová kontakt: mobil: 00 421 907 745 958.

Vložil Anna

Titulek Velikost 24 1/2

Odpovědět
 

Dobrý den, 
mám velikost nohy od palce k patě (měřeno dle Vašich instrukcí) 24,5 cm (při kupování obuvi s tím mám problémy, budˇse mi boty vyzouvají nebo tlačí). Objednala jsem mojí mamince na jaře nazouváky vel. 38 a ta mi dobře nesedí. Jenže mám obavu, že 37 bude možná malá. Můžete poradit, co s tím?
Moc děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Velikost 24 1/2

Odpovědět
 

Pokud je Vám otevřená obuv Hanák vel. 38 velká, pak Vám bude vel. 37 dobře. Např. vzor 503 Vás nemá kde tlačit, když je bez paty a bez špičky a přes nárt jsou pásky na suché zipy. Jinou možnost stejně nemáte, podle EURO číslování se již půlčísla nedělají.

Vložil Jitka

Titulek stáhlé prsty v obuvi

Odpovědět
 

Dobrý den pani Zdeno,
píšete, že se nedoporučuje při ozdravení chodidel nosit silonové punčochy. Ráda nosívám punčocháče, je možné nosit tedy ty s příměsí bavlny? Tím pádem by ale i ponožky neměly být příliš těsné, pokud člověk má např.plochou nohu a vbočený palec? Moc děkuji za odpověď

Vložil Zdenka

Titulek Re: stáhlé prsty v obuvi

Odpovědět
 

Zdravá obuv by měla být pohodlná a ve tvaru V, tedy širší ve špičce, aby se prsty nestlačovaly k sobě a palec měl dostatek prostoru, aby mohl plnit funkci páky. Není proto vhodné ani stahovat prsty k sobě elastickými punčochami ani těsnými ponožkami. Nejlépe, za příznivého počasí, chodit v otevřené obuvi bez ponožek, (stélka s korkem hřeje), a v chladném období nosit bavlněné ponožky. Když už musíme nosit silonky, tak alespoň ne od rána do večera, ale jen nezbytně nutnou dobu.

Vložil Pavla

Titulek Typ obuvi

Odpovědět
 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, který druh otevřené obuvi (mimo obuv Eva) je vhodné používat při kombinované vadě - hallux, kladívkové prsty, propadlá příčná a podélná klenba. Je všechna obuv stejně široká, příp. prosím o sdělení, která je pro tyto vady nevhodná. Děkuji. Pavla

Vložil Zdenka

Titulek Re: Typ obuvi

Odpovědět
 

Všechny druhy dámské otevřené obuvi mají stejnou podešev a v ní vloženou biomechanickou aktivní stélku Super duo. Kombinované ortopedické vady na nohách, které uvádíte, má 80% žen a jsou spokojeny se vzorem 503 na suché zipy na nártu.

Vložil Milan

Titulek ztvrdlé paty

Odpovědět
 

dobrý den.chci se zeptat zda Vaše stélky pomohou i od tvrdých pat,myslím tím ztvrdlou(popraskanou)kuži na patách,proste pedykurové problémy.děkuji za info

Vložil Zdenka

Titulek Re: ztvrdlé paty

Odpovědět
 

Ztvrdlá kůže na patách Vám při používání biomechanických aktivních stélek úplně zmizí, bude hladká a měkká, zrovna tak zmizí i otlaky na chodidle na bříšku pod prsty (propadlá příčná klenba). Na této stélce s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla stojí noha na prstech a na hraně chodidla nikoli na patě. Doporučuji nejen neustále používat stélku v obuvi, ale i promazávat kůži na patách denně večer před spaním.

Vložil Jarka

Titulek kladívkový malíček s otlakem

Odpovědět
 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li Vámi nabízené stélky jsou vhodné i pro chodidlo s kladívkovým malíčkem a otlakem. Děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: kladívkový malíček s otlakem

Odpovědět
 

Biomechanické aktivní stélky Vám "uzdraví" - zvertikalizují celé chodidlo, jsou vhodné na všechny ortopedické vady, tedy i na kladívkové prsty, jejichž příčinou je propadlá příčná klenba.

Vložil Alena Vondrová, Praha 30 let

Titulek bc

Odpovědět

Dobrý den,
chci Vám moc poděkovat, že vůbec Jste na trhu. Roky nosim ortopedické vložky a šmajdání neustoupilo, mám lehkou lordozu a skoliozu, lehkou vadu kyčlí a to skoro denne cvicim rehabilitacni cviky a vysledky jsou mirne. S Vašimi botami teď začínám. Dochází k léčbě chodidla i v případě, že téměř celý den nosím podpůrné kompresní punčochy? Palec mi to dost stáhne, i tak už je díky ploché noze lehce vybočený.Jiný ekvivalent na těžké nohy a praskaní žilek jsem dosud žel neobjevila. Díky a hodně zdaru v práci. Vondrová

Vložil Zdenka

Titulek Re: bc

Odpovědět
 

Dobrý den, paní Aleno, prsty by měly být v obuvi volné a co nejméně nosit silonky, které prsty stlačují k sobě. Pokud chcete, aby Vám uvedené zdravotní problémy biomechanické aktivní stélky vyřešily, nemůžete prsty stahovat k sobě. Palec musí pracovat jako páka, aby se vytvořily klenby, zvertikalizovaly klouby hlezenní, kolenní i kyčelní a poté se srovnala do osy celá páteř. Na stélkách nebudete mít těžké nohy, lidé na stélkách uvádějí pocit, jako by se vznášeli. Přečtěte si všechny informace na těchto stránkách, jak stélky působí i odpovědi v diskuzi.

Vložil Helena

Titulek Působení stélek

Odpovědět
 

Dobrý den, začala jsem nosit pro doma otevřenou obuv a pro ven si vkládám do botasek stélky a přestože trpím bolestmi při chůzi v důsledku zborcení podélné a příčné klenby, s překvapením zjišťuji, že doma cítím pouze tlak na střed bříška (vedle prohlubně), venku jak popisujete bolesti měkké tkáně pod bříšky. Jsem docela mile překvapená, stélky v botaskách již nosím delší dobu, ale jen příležitostně, v horku jsem chodila v klasických sandálech, protože boty od p. Hanáka jsem ještě neměla. Vůbec nemohu nosit podpatky, cítím velké bolesti z důvodu zborcené příčné klenby. Myslíte, že se časem dopracuji k tomu, abych mohla např. lodičky nosit bez bolestí? Děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Působení stélek

Odpovědět
 

Dobrý den, paní Heleno, v nabídce najdete i obuv na podpatcích vzor Eva (7cm) a Eva2 (5cm), s biomechanickou aktivní stélkou. Tyto vzory jsou přímo určeny pro ženy s onemocněním Hallux valgus. Až si na stélkách vyřešíte valgozitu kotníků, (přibližně po roce intenzívního nošení biomechanické aktivní stélky budou paty v ose), můžete si dovolit i tuto obuv Hanák na podpatcích.

Vložil Katka

Titulek Vrzání

Odpovědět
 

Dobrý den,potřebuji poradit,jestli je možné nějakým způsobem odstranit vrzání nazouváků.Jelikož pracuji v kanceláři a mám občas jednání s klienty,je pro mne nepříjemné dostavit se na tato jednání ve vrzajících botách.Děkuji moc za radu.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Vrzání

Odpovědět
 

Stélku vyjměte z obuvi a suchým mýdlem nebo voskem natřete její okraje i spodek a pak vložte zpět do obuvi. Už vrzat nebude...

Vložil Věra Jurová

Titulek zesílení pocitu bolesti

Odpovědět
 

Dobrý den. Před dvěma dny jsem si vložila zakoupené stélky do uzavřené boty sportovního typu a do botky se zavřenou kulatou špičkou a otevřenou patou. Mám po úrazech pádem a natažením vazů v obou kolenech. Po dvoudenním nošení obou botek se mi bolest v obou kolenech tak znásobila, že jsem ji musela tišit analgetiky. Znamená to, že se vše spravuje a bolest je průvodní jev? Mohu při tak velké bolesti v místě "štěrbiny" kolene na chvíli střídat pantofel s naprosto rovnou stélkou nebo nikoliv. Děkuji za laskavou odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: zesílení pocitu bolesti

Odpovědět
 

Dobrý den, paní Věro, píšete, jaké jste měla úrazy kolen. Příčina Vašich problémů s klouby jsou patologické změny na chodidle a to se na biomechanických aktivních stélkách začalo přestavovat (vertikalizovat). Léčivý účinek stélek působí okamžitě a pokud chcete vyřešit své letité zdravotní problémy, doporučuji Vám vydržet. Dosud jste byla zvyklá jen tlumit bolest léky, ale nic se tím nevyřešilo. Teď máte konečně šanci se i uzdravit a bez vedlejších účinků, které způsobují analgetika. Když budete přecházet na obuv s rovnou stélkou, celý proces vertikalizace budete jen prodlužovat. Poúrazové a pooperační stavy narušily tak důležitou rovnováhu organismu a stélky vše vracejí do "normálního" správného postavení. Stojí to za to vydržet i tu léčivou bolest, která vracení "do osy" doprovází, věřte mi..

Vložil Janina

Titulek Operace páteře

Odpovědět
 

Dobrý den,
doslechla jsem se o Vaší obuvi, ale nevím, zda by pro mě byla vhodná, když mám za sebou 2 operace bederní páteře, L 4-5, vsazeno 6 titanových šroubů. 
Ráda bych to zkusila, ale vzhledem k operacím se bojím. Děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka (z pověření J. Hanáka)

Titulek Re: Operace páteře

Odpovědět
 

Nemusíte se ničeho obávat, biomechanická aktivní stélka "srovná" chodidlo a hlezenní kloub do normálního, (správného) postavení. Tato rovnováha mezi kostním a svalovým systémem chodidla vede ke správnému postavení kolenního a kyčelního kloubu, pánve, celé páteře, ramen a lebky. Omezí se napětí svalového systému těla od špatných, nepřirozených poloh kloubů. Zajišťuje optimální činnost cévního i lymfatického systému a tím i detoxikaci celého organismu. Jako jediná dokonale nahradila přírodní podložku pod chodidly a opravdu nic lepšího Vám nemohu doporučit :-)

Vložil Radka

Titulek antistatická obuv?

Odpovědět
 

Dobrý den, ráda bych si pořídila obuv od pana Hanáka do práce (Nazouvák dámský, dva suché zipy + pásek na patu. Vzor: 304P). Potřebuji vědět, jestli je tato obuv antistatická?
Děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: antistatická obuv?

Odpovědět
 

Tato obuv již má antistatickou podešev. Můžete si zakoupit i uzavřenou pracovní obuv s antistatickou podešví a do ní vložit biomechanickou aktivní stélku Standart duo, poté, co tu původní z obuvi vyjmete.

 

Vložil Pavlína

Titulek Hypermobilní klouby, hrudní kyfosa

Odpovědět
 

Dobrý den, prosím o radu - chlapec 7 let, vyšetřen u ortopéda, závěr je tento: hypermobilita velkých a menších kloubů, hypotonie, lehce prohloubena lumb. lordosa, rehabilitace k posílení svalov. korsetu.
Jeho bratr 18 let RTG: hrudní kyfosa Th 5-34 kyf. Th 12, bez uzlů, Scheuerman. změny, AP skoliosa do 10 st dle Cobba, hypermobilní klouby. Pro oba předepsány ortop. vložky do bot a rehabilitace. Mohou stélky /Hanák/ pomoci a jaké zlepšení můžeme očekávat od jejich používání při jejich problémech, popř. prosím o radu na konkrétní vhodnou a účinnou léčbu. Pročetla jsem předchozí diskuse, ale dotazy na kyfosu a hypermobilní klouby jsem zatím nenašla. Proto prosím o Vaše odborné a podrobné vyjádření. Moc děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Hypermobilní klouby, hrudní kyfosa

Odpovědět

Dobrý den, paní Pavlíno, pokud jste si dobře přečetla všechny informace na těchto stránkách o biomechanických aktivních stélkách, geniálním vynálezu pana J. Hanáka, dozvěděla jste se také, jak působí na organismus, a že palec pracuje jako páka a díky tomu dochází k vertikalizaci chodidla a postupně celého pohybového aparátu. To znamená, že všechny klouby i obratle páteře se postupně srovnají do osy. Ať je to lordóza, kyfóza či skolióza, je to vždy chorobné zakřivení páteře a léčba stélkami probíhá stále stejně. U staršího syna se bude vertikalizovat chorobný úsek v oblasti hrudní páteře a u mladšího syna zase oblast bederní páteře. Stačí neustále chodit, stát či sedět v obuvi s biomechanickou aktivní stélkou a nekombinovat s žádnou jinou ortopedickou vložkou. Zrovna tak se srovnají do správného postavení i všechny klouby. Ke zpevnění ochablého svalstva je rehabilitační či jiné harmonizační cvičení nutné provádět denně, na rehabilitaci Vám každý fyzioterapeut s praxí ukáže vhodné cviky k posílení břišního a zádového svalstva. Špatný zdravotní stav nejen vašich dětí ale všeobecně dnešní mládeže, je důsledek z velké části dědičné dispozice ortopedických vad nohou, špatné podložky pod chodidly a velmi málo přirozeného pohybu venku, v přírodě, (vysedávání u TV, u PC apod.).

Vložil Alena

Titulek Kvalitní boty?

Odpovědět

Dobrý den,mám takový možná podivný dotaz - pokud dítě (4 roky, valgozita pat, ploché nohy) má v botách Vaše vložky, je potřeba mu kupovat "kvalitní - žirafkové" botky? Nebo stačí i levnější (nežirafkové) boty s vydělávací stélkou? Pokud jsem to dobře pochopila, tak není potřeba pevný opatek, protože na vložce si patu "drží" sama noha...

Jde mi také o papučky (než se vyrobí objednané otevřené boty)-většina je vyrobena s neoddělávací stélkou často vytvarovanou - byla jsem nucena koupit široké s měkkým opatkem, kam jsem dala vložku, tak snad jsem neudělala moc zle... Děkuji

Datum 23.08.2010

Vložil Zdenka

Titulek Re: Kvalitní boty?

Odpovědět

Dobrý den, dětská obuv by měla být hlavně pohodlná, nezáleží od jakého výrobce. Cena neurčuje kvalitu obuvi. Sama vidíte, že "kvalitní obuv s žirafkou" valgozitě kotníků ani zploštění chodidla nezabránila. (Označení s žirafkou znamená zdravotně nezávadná obuv.) Do papuček bez obav vložte biomechanickou aktivní stélku po odstranění té tvarované, která dětem narušuje statiku na chodidle a přesouvá váhu těla z palcové strany na zevní stranu chodidla, která je určena pouze pro stabilitu. Dobře jste pochopila, že dítě by mělo chodit co nejvíce v otevřené obuvi, aby palec byl volný a mohl plnit funkci dokonalé rigidní páka. Patu v ose nedrží pevná pata boty, ale vazy.

Vložil Katka

Titulek Použití stélek před těhotenstvím

Odpovědět

Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jak dlouho před otěhotněním bych měla stélky nebo obuv nosit? Těhotná ještě nejsem, ale budu ráda, když brzy budu. 
Komerční obuv má stélky někdy až "zatavené". Potřebuju si koupit uzavřené kožené polobotky a podzimní/zimní boty. Máte zkušenost s nějakou "značkou", u které jsou stélky snadno zaměnit? Děkuji za rady.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Použití stélek před těhotenstvím

Odpovědět

Nedoporučuje se začínat chodit na stélkách, když již víte o svém těhotenství. Před těhotenstvím je dobré začít co nejdříve, abyste zajistila správně fungující lymfatický i cévní systém a zajistila zdravá chodidla i svému potomkovi, čím déle to bude, tím lépe pro Vás pro oba...

Vložil Zdenka

Titulek Re: Použití stélek před těhotenstvím

Odpovědět

Se stélkou Standart duo běžte do obuvi a tam, kde jde původní stélka vyjmout, vložte Hanákovu, projděte se jestli netlačí. Někdy je potřeba koupit obuv větší velikosti, někdy ne. Musíte si je vyzkoušet. Nezáleží na značce, ale jestli je to obuv kvalitní, pohodlná a ve tvaru V, aby měly prsty dostatek prostoru a netlačily se k sobě.

Vložil Božena

Titulek Příčně plochá noha

Odpovědět

Dobrý den,je mi 68 let kupuji stále nové a nové boty i ortopedické ale moje chůze je stále bolestivější po krátké době chůze mě začne šlapka hrozně bolet až do křeče .
Myslíte že by mě vaše vložka pomohla?
Děkuji Vám za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Příčně plochá noha

Odpovědět

Dobrý den,
paní Boženo, odpověď na Váš dotaz najdete na těchto stránkách, prosím, nejdříve si vše o biomechanické aktivní stélce přečtěte. Také zde v diskuzi se vše již psalo několikrát. Nekupujte stále nové a nové boty, ale stačí Vám pouze jedny otevřené Hanákovy boty s vloženou biomechanickou aktivní stélkou a jedny stélky do komerční uzavřené obuvi a tu si budete přendavat z boty do boty. Máte určitě propadlé klenby a valgozitu kotníků, možná i kladívkové prsty a vbočený palec. Najděte si tato témata v diskuzi a pozorně si přečtěte všechny odovědi. Věřím, že budete s těmito stélkami spokojena a že se Vám velmi uleví od bolesti. Doporučuji ještě proti křečím doplnit vápník s hořčíkem, nejlépe užívat Dologran natural 3x denně 1 moka lžičku.

Vložil Hana Děrglová

Titulek Stélky i do papuček?

Odpovědět

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se Vaše stélky mohou vkládat i do dětských papučků. Synovi bude 5 let, při chůzi mírně vtáčí špičky dovnitř. Ortoped shledal vše v pořádku.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Stélky i do papuček?

Odpovědět

Ano, do papuček stélky také můžete vložit, nezapomeňte vyjmout tu stávající stélku z papuček, ať má paleček dost prostoru a netlačí jej to ve špičce.

Vložil Karolína

Titulek praskání v kotníku

Odpovědět

Dobrý den, již 2 roky používám po celý den stélky Hanák, doma i v práci mám jeho pantofle, dokonce mám stélky i v gumovkách, když jdu do lesa :-). Mám dotaz, po celou dobu, co nosím stélky mi praská v pravém kotníku, "křupají mi nártní kůstky", od dětství mám kladívkovitý prst (je mi 47 let), po celou dobu mě bolí pravá noha, ne moc, ale vím o ní, praská mi v oblasti SI skloubení. Přikládám to tomu, že si tělo zvyká na stélky, ale myslíte si, že je to normální - 2 roky? Podotýkám, že se dlouhá léta peru s problémem krční páteře, 4.žebrem, dělám si reflexní terapii, měla jsem i reponaci páteře. Děkuji Karolína

Vložil Zdenka

Titulek Re: praskání v kotníku

Odpovědět

Dobrý den,
Karolíno, vydržte, vše se do budoucna srovná, je to dlouhá cesta k uzdravení, obzvlášť, když jste se celých 45 let kazila. Důležité je vydržet. Organismus má tak obrovské regenerační schopnosti, že si poradí i s problémy, které uvádíte. On nejlépe ví, co je teď pro Vás nejvíce důležité a podle toho se budou problémy řešit. Vše je naprosto individuální. Také doporučuji skloubit vertikalizaci na stélkách s RT. Zkuste mačkat na patní kosti téže strany plošku SI skloubení, uvolňujte krční páteř nepřímo RT denně na palci pravé nohy a bod V. Kotníky cvičte 2x denně (protáčejte) na obě strany. Vertikalizace celého pohybového aparátu bude probíhat po celý zbytek života :-)

Vložil Petra

Titulek Použití dětských botů pro mladšího sourozence

Odpovědět

Dobrý den,

mnohým to zní určitě hloupě :-), přesto se chci zeptat, zda je možné, aby mladší dítě pak nosilo tyto botky po svém starším sourozenci, anebo nikoliv? Problém žádný nemáme, pouze aby se využily, případně jako prevence. U dětí ta noha roste rychle, tak nejsou zničené...

Mockrát děkuju za odpověď a přeju hodně úspěchů!

Pro Petru:
obuv po starším sourozenci použít můžete, stélku nikoliv. Každý člověk má jiné problémy a žádná ploska nohy není stejná. Ani levá a pravá noha člověka není stejná, ikdyž se domníváte, že nemá dítě problémy, bude lépe, když mu do stávající obuvi zakoupíte novou stélku Super duo a zajistíte mu tak zdravé chodidlo.

Vložil Blanka

Titulek Spadlá klenba a vyboč. palec

Odpovědět

Prosím o informaci.Mám vybočení pravého palce a na pravé noze spadlou klenbu.Mám velké bolesti,že někdy nemohu pokročit.Pomohly by mi vaše stélky do bot.Děkuji za info

Vložil Zdenka

Titulek Re: Spadlá klenba a vyboč. palec

Odpovědět

Věřím, že stélky pomohou i Vám. Na těchto stránkách najdete všechny potřebné informace a také odpověď na vaše dotazy. Přečtěte si, jak stélky působí, v diskuzi všechny odpovědi na téma Hallux valgus, ploché nohy a ošetření: https://www.botyhanak.cz/informace/hallux-valgus/.

Vložil Gabriela Válková

Titulek Vtáčení nohy dovnitř

Odpovědět

Dobrý den, mám 1,5 letou dceru po vážném krvácení do mozku, nyní je to asi 5,5 měsíce po vší té hrůze a naše malá už se i postavila na vlastní nohy, ale při chůzi nám vtáčí pravou nohu dovnitř. Chci se zeptat zda by ji pomohl Váš výrobek, o kterém jsem slyšela na TV Prima. Díky za čas G. Válková

Vložil Zdenka (z pověření J. Hanáka)

Titulek Re: Vtáčení nohy dovnitř

Odpovědět

Ano, i pro Vaši dcerku je velmi vhodná biomechanická aktivní stélka a obuv Hanák. Přečtěte si všechny informace na těchto stránkách a odpovědi zde v diskuzi, problém valgozity kotníků se zde vysvětloval již v mnoha odpovědích. Přeji stálé zdraví.

Vložil Marta

Titulek Re: Vtáčení nohy dovnitř

Odpovědět

Paní Gabrielo, měly jsme se čtyřletým synem taký velký problém, zakopával si o špičky a padal. Několikrát měl rozbitou hlavičku. V květnu jsme zakoupili stélky a sandálky Hanák, měl je na nohách opravdu po celý den a vyzouvali jsme jen před spaním. Dnes po 4 měsících má nohy rovné, pěkně vedle sebe a nezakopává si o špičky ani nepadá. Je to opravdový zázrak a jsme moc vděčni panu Hanákovi, za jeho vynález! Hned jsme objednali další sandálky, o číslo větší, aby měl syn hned nové, až mu vyroste nožička. Z vlastní zkušenosti Vám je moc doporučujeme!

Vložil Mirka

Titulek Opakující se dotazy

Odpovědět

Každý den se dívám na diskusi na těchto stránkách a jsem opravdu nepříjemně překvapená, jak se stále mnoho lidí ptá na něco, co už je tady níže mnohokrát zodpovězeno. I já nosím boty od firmy Hanák, jsem s nima velmi spokojená, ale než jsem si je objednala, tak jsem si přečetla i celou diskusi a ani jsem si nemusela dotaz pokládat. Dotazy se opakují pořád dokola a tak bych ráda vyslovila poděkování paní Zdence za trpělivost s jakou na dotazy odpovídá...

Vložil Jitka

Titulek Trombóza

Odpovědět

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda jsou vhodné vaše boty se stélkou, když jsem po trombóze a plicní embolii a ředím krev Warfarinem?
Děkuji

Vložil Zdenka

Titulek Re: Trombóza

Odpovědět

Palec na biomechanické aktivní stélce pracuje jako pumpa a tím navrací žilní krev zpět a krev nehoustne, tak, jako v jiné obuvi, kde není důlek pod kloubem palce nebo na tvrdé podložce. Na biomechanické aktivní stélce se snížením palcového kloubu oproti malíkovému kloubu došlo k odblokování spodní šlachy palce vrostlé do dvou sezamských kůstek, a tím se dosáhlo páky palce a prstů. Díky snížení v patním prostoru je zajištěna dokonalá funkční rovnováha, svaly nohy se stávají aktivní nejen při chůzi, ale i při stání a sezení. Tím se zajistí optimální činnost krevního i lymfatického systému celé dolní končetiny. Kdyby jste měla tuto stélku Hanák pod chodidly již dříve, působila by jako prevence nemocí žilního charakteru a k trombóze a následně embólii by nemohlo dojít. Také doporučuji dostatečný pitný režim, t.j. min. 1,5 - 2l vody/den a tzv. "cévní gymnastiku", kterou doporučoval páter Ferda jako prevenci křečových žil. (Denně před spaním vleže na zádech na dvě minuty zvednout levou ruku a pravou nohu kolmo ke stropu, pak vystřídat a pak na dvě min. zvednout všechny čtyři končetiny a již zůstat ležet. Cévy si odpočinou od celodenního napětí a stanou se elastičtějšími.)

Vložil Eva

Titulek "šmajdání" a ztuhlé prsty

Odpovědět

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda Vaše stélky a obuv mají také pozitivní vliv na tzv. šmajdání. Mám dceru (7 let), která při chůzi pravou nohu točí směrem dovnitř. V období od 3 do 5 let nosila ortopedickou vložku, klenba se již vytvořila, vložky už nenosí. Má však na jedné noze ztuhlé prsty (Vy to nejspíš nazýváte kladívkové), kromě palce a malíčku všechny. Druhá noha je v pořádku. Ortoped na to řekl, že se s tím nedá nic dělat. Já věřím, že ano. Jaký je na to váš názor? Chtěla bych dceři koupit Vaši otevřenou obuv, má však velice štíhlou a dlouhou nožku. Ve svém věku již musí mít kvůli dlouhému palci velikost 33-34. Má zkušenost je takové, že při této velikosti je obuv pro ni moc široká. Viděla jsem, že doporučujete model 103P, ale i tak se obávám, že ji nebude sedět. Dá se někde vykoušet? Děkuji předem za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: "šmajdání" a ztuhlé prsty

Odpovědět

Biomechanické aktivní stélky Hanák odstraňují všechny ortopedické vady na chodidlech, včetně valgozity kotníků a snížené podélné klenby, což je příčinou šmajdání vaší dcerky. Kladívkovkové prsty jsou následkem propadlé příčné klenby. Valgozitě, nohám do "X", do "O" i plochým nohám se již věnovalo hodně odpovědí v této diskuzi. Přečtěte si je, prosím, to samé se týká Vaší dcerky. Těmito problémy trpí v dnešní době 90% předškolních dětí. Přečtěte si o projektu s prvňáčky, jak stélky působí a všechny ostatní informace na těchto stránkách. Věřím, že vzor 103 P, bude dceři dobře sedět, vyzkoušet se dá u prodejců, uvedených na těchto stránkách, objednejte si je a spolu se stélkami do uzavřené obuvi, které bude mít v každé botě neustále, dojde k odstranění problémů, které popisujete. U dětí se kotníčky doosí a klenby poměrně brzy, viz projekt "Zdravá chodidla - naše budoucnost": https://www.botyhanak.cz/news/projekt-s-prvnacky-na-1-zs-v-holesove-uspesne-ukoncen-/ a všechny články k tomu.

Vložil Renata Lagová

Titulek DMO

Odpovědět

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli jsou vložky vhodné i pro dítě s dětskou mozkovou obrnou? Konkrétně nechodící spastik, boty používáme na nácvik chůze a klasická ortopedická obuv je dost těžká a nezdá se mi pro syna vhodná. Syn vtláčí kolena dovnitř.
Vaše sandálky by ale pro něj nebyly vhodné, potřebuje plnou patu takže se mi jedná spíš o vhodnost stélky do uzavřené obuvi.
Taky by mě zajímalo jestli v zařízení v Holešově máte zkušenosti i s masážemi právě dítě s DMO ať už klasickými nebo reflexními? Děkuji za odpověď

Vložil Zdenka

Titulek Re: DMO

Odpovědět

Dobrý den, biomechanické aktivní stélky jsou vhodné (nutností), pro všechny, pro děti i dospělé, pro chodící i nechodící. Zdravé chodidlo je základ nejen pro zdravý celý pohybový aparát, ale pro zdraví celého organismu. Nic jiného není potřeba, než, aby chlapec měl na nohou sandálky Hanák s volnou špičkou i patou neustále, např. vzor 103P a v uzavřené obuvi chodil s vloženou stélkou Standart duo, jen když to bude nezbytně nutné. (Patu nedrží bota, ale vazy od palce nohy, které jsme v botě, se špatnou stélkou vyřadiily z funkce!). Příčina nohou do X, je valgozita kotníků, což je z 9O% dědičná záležitost. Vadné postavení palce i prstů, snížené klenby i valgozita hlezenních kloubů, se na této stélce pěkně srovnají do osy. Poté dojde k vertikalizaci kolen, kyčlí a srovná se i pánev, kostrč a celý pohybový aparát. Určitě stojí zato biomechanické aktivní stélky a sandálky Hanák synovi pořídit. Masáže dětí v Holešově neprovádím, obraťte se na fyzioterapeuty na rehabilitaci, kteří mají smlouvu s pojišťovnou. Přeji hodně zdraví Vám i synovi.

Vložil Pavlína

Titulek Výroba uzavřené obuvi

Odpovědět

Dobrý den,
ráda bych věděla, zda pan Hanák vyrábí uzavřenou obuv, která je zde inzerována v katalogu. Měla jsem objednaný vzor 295, balerína dámská, ale po delší době mi bylo sděleno, že tyto boty již neobdržím, že se nevyrábí. Zároveň mi bylo doporučeno, ať si koupím stélku a do běžně dostupné obuvi ji vložím. Stélky jsou výborné, dobře padnou do různých "polobotek", ale sehnat botu typu balerína, kam by stélka pasovala je opravdu velmi obtížné. Potřebovala bych tuto obuv z důvodu nutnosti nošení společenské obuvi v zaměstnání. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka (z pověření J. Hanáka)

Titulek Re: Výroba uzavřené obuvi

Odpovědět

Dobrý den, paní Pavlíno, uzavřená obuv se opravdu zatím vyrábět nebude, z důvodu obrovského zájmu o otevřenou obuv Hanák s vloženou biomechanickou aktivní stélkou Super duo. Tisíce lidí mají obrovské zdravotní problémy a nemohou chodit v žádné dostupné obuvi a jsou odkázáni jen na otevřené Hanákovy boty, ve kterých se jim uleví. Těm chce výrobce především pomoci. Pěkné dámské balerýny od jiných výrobců lze koupit v prodejnách obuvi v každém větším městě a Hanákova stélka Standart duo do nich pěkně sedí. Děkujeme za pochopení!

Vložil Pavla

Titulek Hallux a lodičky

Odpovědět

Dobrý den, je vhodné použít jako obuv lodičky, které máte v nabídce, jestliže jsem po operaci halluxu + propadlá klenba? Na obrázcích mám dojem, že jsou lodičky zúžené v prstové části, takže prsty budou utlačovány. Běžně nosím vkládací vložky do širší obuvi a vaše nazouváky - jsem max. spokojena, bolesti odezněly a já mohu téměř normálně našlapovat. Jenom prsty ještě nejsou zcela srovnány, ale nemám bolesti.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Hallux a lodičky

Odpovědět

Paní Pavlo, lodičky nejsou pro Vás vhodné, choďte co nejvíce v otevřené obuvi Hanák, také jsou pěkné vzor Eva na podpatku s otevřenou špičkou. V zimním období vložte do Vaší obuvi stélku Standart duo, obuv potřebujete ve špičce širší, aby se prsty netlačily k sobě a co nejméně noste silonky, které zase stahují prsty k sobě, raději bavlněné ponožky. Ještě si ošetřujte vbočený palec homeopatickou mastí HS5, viz návod na těchto stránkách, rychleji dojde k uzdravení.

Vložil Renata

Titulek hypertenze

Odpovědět

Mám ještě jeden dotaz, je mi 40let léčím se na vysoký tlak a chtěla bych se zeptat, jestli by zdravotní vložky pomohly tlak usměrnit a zdali bych si mohla vložky do sandálů objednat,č.38 a36.děkuji za odpovědˇ.

Vložil Zdenka

Titulek Re: hypertenze

Odpovědět

Do sandálů stélka Standart duo nejde vložit, je určena do uzavřené komerční obuvi, objednejte si otevřenou obuv Hanák, ve které je stélka Super duo již vložena. Stélku do uzavřené obuvi si můžete objednat či zakoupit u nejbližšího prodejce Hanákovy obuvi, uvedeného na těchto stránkách. Biomechanická aktivní stélka má velmi positivní vliv na lymfatický i na cévní systém, tím tedy i na KT.

Vložil Renata

Titulek křivé nohy

Odpovědět

Dobrý den,mám 20letou postiženou dceru,která chodí po špičkách nohou-hlavně levou nožkou.Chtěla bych se zeptat zda by jí vaše vložky nějakým způsobem nasměrovaly, aby našlapovala na celou nožku.děkuji za vaší odpovědˇ.

Vložil Zdenka

Titulek Re: křivé nohy

Odpovědět

Biomechanické aktivní stélky jsou vhodné pro Vás i pro Vaši dceru, srovnají do osy každého. Stélky jen do uzavřené obuvi nestačí, objednejte si pro Vás i pro dceru otevřenou obuv Hanák s vloženou biomechanickou aktivní stélkou Super duo a také stélku do uzavřené obuvi Standart duo a zajistěte, aby byla stélka pod chodidlem neustále. Zdravé chodidlo má vliv na celý oorganismus, pohyb svalů nohy na stélce stimuluje reflexní plošky na plosce nohy a také se aktivuje lymfatický a cévní systém. Váha těla se rozloží na šest bodů ne na tři, jak je tomu u ostatní obuvi a na tvrdé podložce.

 

Vložil Lenka

Titulek křivé nohy

Odpovědět

Dobý den, mám 5-ti letou dceru. Od malička měla nožičky v pořádku. Od malička dostávala zdravotní botičky s klenbou, ale až v pozdějším věku jsme si všimli, že dcera má křivé nohy (jak se říká do "X"). Ortoped nám doporučil, ortézy (něco jako dlahy) na noc. Rok je nosila a nadále používala ortopedické vložky, ale její stav se jen o trochu zlepšil. Bylo nám řečeno, že stačí, aby dcera sedala do tureckého sedu, ale pokrok se mi nezdá být moc velký. Prosím o radu, zda máte pozitivní zkušenosti pomocí vašich ortopedických vložek zlepšit dcery stav? Děkuji

Vložil Zdenka

Titulek Re: křivé nohy

Odpovědět

Dobrý den, Lenko, na téma křivé nohy do X , se již několikrát v této diskuzi. Sedat do "tureckého sedu" nepomůže, příčina je na chodidle - snížená podélná klenba a valgozita kotníků. Přečtěte si, prosím, odpověd např. z 31.7.2010 (pro Petru). Ještě dodávám, že těmito vadami trpí 90% předškolních dětí. V Holešově probíhal půlroční projekt se skupinou žáků 1. třídy a ze dvaceti mělo 19 dětí v září 2009 ortopedické vady. Zajistěte, aby Váš syn měl stélku s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla neustále, co nejvíce chodil v otevřené obuvi Hanák, nejlépe vzor 103 P a nepřecházel na jinou obuv. Nohám do X se věnovala i reportáž z Holešova ve zprávách 30.7.2010 na TV Prima, podívejte se do archivu.

Vložil Michal Beran

Titulek Sportování

Odpovědět

Dobrý den. Jak je to se sportovní obuví a vložkami. Můžou se vkládat běžné, nebo jsou nějaké speciální. Velikost bot 42.
Děkuji za odpověď.

Vložil zdenka

Titulek Re: Sportování

Odpovědět

Do sportovní obuvi vložíte biomechanickou aktivní stélku Standart duo vel. 42, místo té stávající, sedí tam dobře i velikostně nebo si zakupte sportovní biomechanickou ob

Datum 02.08.2010

Vložil Aleš

Titulek hyperlordóza

Odpovědět

Dobrý den, mám hyperlordózu bederní páteře a zajímalo by mě, zda vaše stélky do bot tuto poruchu zmírní, či ji vylepší ?
Můžete mi doporučit konkrétní druh stélky do bot ? 
Děkuji za odpověď

Datum 02.08.2010

Vložil Zdenka

Titulek Re: hyperlordóza

Odpovědět

Dobrý den, je potřeba zajistit biomechanickou aktivní stélku pod chodidly neustále, tedy od rána do večera. Je nutné chodit co nejvíce v otevřené obuvi Hanák doma, v práci i venku a pouze v zimním období a při sportu chodit v uzavřené obuvi se stélkou Standart duo, kterou vložíte do komerční obuvi poté, co stávající stélku z obuvi vyjmete. Mám zkušenost, že celý pohybový aparát se postupně vertikalizuje. Např. u sedmdesátileté ženy se páteř v oblasti bederní páteře (lordóza) i tzv. hormonální hrb (v obl. C7) srovnaly do roka intenzívního používání obuvi a stélek Hanák.

Datum 02.08.2010

Vložil Aleš

Titulek Re: Re: hyperlordóza

Odpovědět

děkuji za odpověď, jen jsem zapoměl uvést svůj věk - 30 let. Mění toto jakkoliv vaší odpověď.
děkuji

Datum 02.08.2010

Vložil Zdenka

Titulek Re: Re: Re: hyperlordóza

Odpovědět

Nemění... Funguje to tak u každého, jen doba, kdy se bude řešit problém bederní oblasti je naprosto individuální záležitost. Nevím, jaké jiné další máte zdrav. problémy a kolik moc s Vámi bude mít stélka práce :-) Buďte trpělivý, stojí to za to!

Datum 01.08.2010

Vložil veronika

Titulek Klínek

Odpovědět

Dobrý den. Chtěla bych se jako fyziooterapeut zeptat, proč všechny vaše boty mají klínek. Vím, že ho má snad většina tzv. ortopedické obuvi, nicméně jsem toho názoru, že klínek není vhodný, zejména ne pro lidi, kteří nejsou celoživotním nošením na vyvýšenou patu zvyklí (změna tělesného schématu). Podle mě je při zvýšené patě zbytečně větší váha na přednoží, které je tím přetěžováno a nemůže pak pracovat úplně správně. Noha přece přirozeně také nemá patu výš. Jinak se mi váš nápad velmi líbí amám v plánu stélky vyzkoušet, popř. poté doporučovat svým pacientům. Děkuji za odpověď.

Datum 02.08.2010

Vložil Zdenka (z pověření J. Hanáka)

Titulek Re: Klínek

Odpovědět

Dobrý den, paní Veroniko, chodidlo v obuvi s biomechanickou aktivní stélkou funguje jinak, než jsme byli zvyklí na tvrdé podložce, musíme ji vidět jako celek. Snížením palcového kloubu a snížením v patní části chodidla se nyní docílilo dokonalé rovnováhy a „spolupráce“ nohy jako celku z hlediska morfologie a biomechaniky. Noha na biomechanické aktivní stélce je stále rovinou, klínek 2cm nehraje žádnou roli.Všechna váha těla se přenáší na palec, který nyní pracuje jako páka a zevní strana chodidla nám pouze udržuje stabilitu. Hmotnost se rozložila na pět prstů a zevní hranu chodidla, pata zůstává odlehčena. Na stélce není blokován ani flexor palce, tak, jak je to u běžné obuvi na tvrdé podložce a funguje dokonalá spolupráce svalů flexorů a extenzorů. Není již blokována ani plochá šlacha chodidla a tudíž se dosáhlo rovnoměrného tahu přes patu a Achillovu šlachu až ke kolenu. Tím, že se svaly nohy stávají aktivní, svoji vlastní váhu těla používáme k pohybu a chůze se stává méně namáhavou. Logicky to vede k obrovským úsporám energie, kterou tělo nemusí vyprodukovat, a proto nedochází k nadměrnému opotřebování těla a uspořenou energii může organismus využít k vertikalizaci chodidla, všech kloubů, celé páteře i hlavy. Doporučuji vyzkoušet stélky sama na sobě, není nad osobní zkušenost.

Vložil Anna Chumchalová

Titulek bolest pat

Odpovědět

Dobrý den,už víc jak půl roku trpím bolestmi levé paty a teď asi měsíc se přidala i ta druhá ,ortoped mi předepsal vložky a vodní ultrazvuk-zkracuji se mi šlachy- mám velké bolesti a potřebují pomoc,v práci jsem celý den na nohách už si opravdu nevím rady pomužete mi předem děkuji

Vložil Zdenka

Titulek Re: bolest pat

Odpovědět

Na biomechanických aktivních stélkách mizí bolesti pat velmi brzy, někdy už i při prvních krocích, protože na stélce s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patním prostoru je Vaše hmotnost rozložena na pět prstů a na zevní hranu chodidla. Pata je odlehčena. Přečtěte si odpověď o 5 příspěvků níže z dnešního dne pod názvem "ostruhy".

Vložil Lenka

Titulek Nohy do O

Odpovědět

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli vložky nebo obuv Hanák pomohou i při bolestech kolen - nohy jsou do O. V diskuzi jsem našla pouze příspěvky k nohám do X. Děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Nohy do O

Odpovědět

Příčina je stejná, jako u nohou do X. Je to valgozita kotníků ven nebo dovnitř. Na stélce se kotník srovná "do osy", tedy do středu. Poté se bude vertikalizovat holenní a lýtková kost a pak se srovná do normální polohy i kolenní kloub, který je nyní v rotaci a to vyvolává bolesti. Dobře je to vidět na RTG snímku zde: https://www.botyhanak.cz/news/informace-pro-navstevniky/. Na stélkách ucítíte velmi brzy velkou úlevu :-)

Vložil aleš

Titulek zdravotní sandále

Odpovědět

Dobrý den pracuji v nemocnici a používam bílé sandále pracovní material korek muže se tam dát vložka hanák děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: zdravotní sandále

Odpovědět

Do jiné otevřené obuvi biomechanická aktivní stélka nejde vložit, v obuvi Hanák je počítáno s prostorem pro stélku. Aby jste zajistil léčivý účinek, musíte si zakoupit otevřenou obuv Hanák, jejíž součástí je stélka Super duo. V katalogu si vyberte vzor, který se Vám líbí a v bílé barvě s páskem přes patu Vám je na objednávku ušijí. Zdravotníci běžně chodí v obuvi 601P, 607P, 606P a 617, která splňuje všechny požadavky pracovní obuvi.

Vložil Jitka

Titulek nohy do x

Odpovědět

Dobrý den, můj sedmiletý syn má nohy do x a ploché nohy. Ortopéd nám předepsal vložky do bot, ale ty mu nedáváme, protože nejsme přesvědčeni o tom, že mu jinde neublíží. Zajímalo by mě, jakou máte zkušenost s touto vadou a její případnou kerekcí. A je možné se někde objednat na odborné vyšetření? Děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: nohy do x

Odpovědět

Paní Jitko, odpověd na Vaši otázku najdete na straně 3 z 31.7.2010 (pro Petru). Ještě dodávám, že těmito vadami trpí 90% předškolních dětí. V Holešově probíhal půlroční projekt se skupinou žáků 1. třídy a ze dvaceti mělo 19 dětí v září 2009 ortopedické vady (valgozitu kotníků a propadlé klenby). Dostaly biomechanické aktivní stélky a obuv Hanák a používaly ji neustále, tedy doma ve škole i venku. Děti vyšetřil ortoped znovu po půl roce v únoru 2010 a zlepšení nastalo u 80% dětí: https://www.botyhanak.cz/news/projekt-s-prvnacky-na-1-zs-v-holesove-uspesne-ukoncen-/. Stačí, když zajistíte, aby Váš syn měl stélku s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla neustále, co nejvíce chodil v otevřené obuvi Hanák, nejlépe vzor 103 P a nepřecházel na jinou obuv. U ortopeda vyšetření už máte, takže jiné vyšetření další nepotřebujete. Postavte chlapce do obuvi Hanák, vyfoťte si valgózní paty a za půl roku na stélkách si udělejte kontrolní snímek. Na příští kontrole u ortopeda už bude patrné zlepšení, do roka bude mít zdravá chodidla, vytvořené klenby a paty v ose. Nohám do X se věnovala i reportáž z Holešova v pátečních zprávách na TV Prima: 
https://prima.stream.cz/zpravodajstvi-prima/499735-zpravy-tv-prima-30-07-10

Vložil Hana

Titulek ostruhy

Odpovědět

Dobrý den ráda bych se informovala z jakého materiálu se vložky do bot vyrábějí .Mám ostruhy na obou dvou patách nosim podpatěnky začaly mě hodně bolet nohy, nárt ,prsty a stabilně už hodně let mne pobolívají záda v práci převážně chodím nebo stojím na tvrdém podkladu.Pomohou i mě vaše vložky?Děkuji za odpověd.

Vložil Zdenka

Titulek Re: ostruhy

Odpovědět

Na biomechanické aktivní stélce s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla, Vás paty "ostruhy" přestanou bolet velmi brzo. Podle mých zkušeností přestávají bolesti někdy ihned při prvních krocích na stélce, u někoho do tří dnů. Vaše hmotnost se rozloží na 5 prstů a na zevní hranu chodidla a pata zůstává odlehčena. Plochá šlacha chodidla není blokována a tudíž dochází k rovnoměrnému tahu svalů až ke kolenu. To má velký význam právě u sedavých zaměstnání, (řidiči, práce u PC, děti ve škole, vozíčkáři) a u těch, co dlouho stojí na místě. Z čeho se stélky vyrábějí najdete zde: https://www.botyhanak.cz/nabidka/stelky/.
Přečtěte si všechny informace na těchto stránkách, jak stélky působí a i odpovědi zde v diskuzi. Podpatěnky nedoporučuji. Protože na patě je reflexní ploška pánve a pohlavních orgánů, trvalý tlak do tohoto místa Vám může způsobovat problémy v této oblasti (viz mapka reflexních zón): https://www.patakyovi.cz/obr/velke/rz.jpg a celý článek na toto téma najdete zde:
https://www.stelkyhanak.cz/userfiles/files/clanky/%C4%8Dl%C3%A1nek%20Herold%203-11%20paty.jpg

Vložil Lenka

Titulek bolesti páteře

Odpovědět

Dobrý den,je mi 38 let a již 6 let mám velké bolesti páteře.Mám osteoporozu,celiakii,zborcenou příčnou a podélnou klenbu,vybočený 
palec na levé noze a kotník na levé noze vbočený dovnitř.Vyzkoušela 
jsem již snad všechny ortopedické vložky a všechny je zase vyhodila, 
protože vše bylo ještě horší.Pomohou mi Vaše stélky? Nevadí, že levá 
noha je více vybočená než pravá. Děkuji za odpověd.

Vložil Zdenka

Titulek Re: bolesti páteře

Odpovědět

Samozřejmě, že pomohou i Vám. Přečtěte si všechny informace zde na stránkách i odpovědi v diskuzi, jak stélky působí i jak se ošetřuje Hallux valgus. Nikdo nemá obě nohy stejné, na biomechanické aktivní stélce se Vám bude rovnat vše, co je mimo osu, tedy na každé noze to pocítíte jinak. Vbočený palec i kladívkové prsty i pata se na stélce srovnají a klenby znovu vytvoří, jen musíte zajistit stélku pod chodidly neustéle od rána do večera, aby byl palec stále aktivní a pracoval jako páka. Stačí Vám 1 pár otevřené obuvi Hanák a 1 pár stélek Standart duo do uzavřené obuvi, který budete přendavat z boty do boty. Doporučuji, co nejvíce chodit na otevřené obuvi Hanák a v uzavřené jen v zimě a při sportu. Rychleji se pohybový aparát srovná.

 

Vložil Jirka

Titulek Vhodnost vložky

Odpovědět

Dobrý den,
chci se zeptat zda je pro mě vložka Hanák vhodná.Mám skoliozu páteře,příčně plochou nohu a napadám na jednu stranu,jako bych měl jednu nohu kratší,ale nemám jsou obě stejné. Při nošení vložek se chci zeptat zda se mi odstraní i napadání na jednu stranu. Na stranu na kterou napadám nosím podpaťenku. Budu ji muset nosit i potom? Dále se chci zeptat zda vložky pomohou mé mámě i po úrazu kolena má natažené vazy a noha uhýbá ven. Pomohou ji tyto vložky i na tohle? Děkuji.

Datum 01.08.2010

Vložil Zdenka

Titulek Re: Vhodnost vložky

Odpovědět

Pane Jirko, biomechanické aktivní stélky jsou vhodné, (přímo nutné!), u všech problémů s pohybovým aparátem, lymfatickým a cévním systémem, bolestech hlavy atp. Vše pramení z nerovnováhy a stélky působí tak, že Vaše klouby a celou kostru těla srovnají "do osy", tedy zajistí základ-chodidlo zdravé a to už stačí, aby vše nad ním se vertikalizovalo a zmizelo svalové napětí. Doporučuji stélky a obuv Hanák Vám i Vaší mamince. Musíte zajistit, aby tato stélka byla pod chodidly neustále a v každé obuvi, původní stélku musíte z obuvi vyjmout a nesmíte tam nic vkládat. Ta Vám způsobila nerovnováhu pánve. Nic se nesmí pod chodidlo vkládat, ani podpatěnka, ani srdíčka, prostě nic. Nohu sestrojila příroda naprosto dokonalou! Podívejte se na RTG bérce: https://www.botyhanak.cz/news/informace-pro-navstevniky/ a budete mít odpověď na dotaz ohledně úrazu kolena maminky. Bez stélky je kolenní kloub v rotaci a proto ty bolesti, voda v koleně, artrozy a úrazy. Na stélce se celá končetina srovnala a dostal do normálního postavení i kolenní kloub. Když se postaví na stélky, velmi se jí uleví. Všechny problémy začínají dole, na chodidle!

Vložil Hanselová Zdena

Titulek obuv pro 11 letého chlapce vel.36

Odpovědět

Dobrý den hledala jsem pro vnuka ve vašem katalogu obuv otevřenou nebo uzavřenou,ale marně má velikost 36.
děkuji Hanselová

Vložil Zdenka

Titulek Re: obuv pro 11 letého chlapce vel.36

Odpovědět

Pro chlapce s velikostí obuvi 36 objednejte vzor 503 P jako nazouvák, je na suché zipy a bude se mu dobře obouvat. Barvu třeba tmavý jeans a v té může chodit doma, ve škole i venku. (Je jako vzor 103 P, ale větší podešev). Dětské velikosti jsou jen do velikosti 34.

Vložil Anna Feňová

Titulek stav po operaci

Odpovědět

Dobrý den,můžete mi prosím poradit,mám na pravé kyčli totální endoprotézu a jsem po operaci bederní páteře.Zbortila se mi klenba a nohy mě hodně bolí.Moc prosím o radu,jaká obuv anebo stélka by byla pro mne vhodná.Srdečně Vám děkuji za odpověď

Vložil Zdenka

Titulek Re: stav po operaci

Odpovědět

Objednejte si nejlépe vzor 503 jako nazouvák nebo vzor 503 P s páskem přes patu s vloženou biomechanickou aktivní stélkou Hanák a stélku Standart duo do uzavřené obuvi, kterou budete přendavat do kažké uzavřené obuvi, v které budete chodit. Nezapomeňte původní stélku z obuvi vyjmout. Zajistěte, abyste měla tuto biomechanickou aktivní stélku pod chodidly od rána do večera a postupně se Vám vytvoří podélná i příčná klenba a poté se bude srovnávat do osy (vertikalizovat) celý pohybový aparát . Přečtěte si, jak stélka působí na lidský organismus zde na stránce: https://www.botyhanak.cz/informace/jak-stelky-pusobi/ , přesně tak, se budete "rovnat". Také si přečtěte všechny odpovědi zde v diskuzi, týkající se zborcené klenby. Přeji hodně zdraví.

Vložil aleš

Titulek cyklistické tretry

Odpovědět

Dobrý den chtěl bych se zeptat mam vyšší klendu a používam cyklistické tretry když přišlapání točím pedálem tak tlačí mě pod palcem kloub je možné použít u této obuvy stélku děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: cyklistické tretry

Odpovědět

Ano, vyjměte původní stélku z cyklistické obuvi a vložte místo ní biomechanickou aktivní stélku Standart duo. (Vidíte, ta vaše noha je velmi chytrá, nenechá se ošidit ani výrobci drahých cyklistických treter a přímo se dožaduje správné podložky pod chodidlem :-)

Vložil Pavla

Titulek Výměna stélek

Odpovědět

Dobrý den, je vhodné stélky v otevřených botách i samostatné do uzavřených bot (Super duo i Standart duo) pravidelně měnit? A po jaké době? Děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Výměna stélek

Odpovědět

Měnit stélky v uzavřené obuvi je vhodné podle míry opotřebování. Někomu vydrží rok někomu pár měsíců. Pokud jsou stélky hodně znečištěné, vyjměte je z obuvi a očistěte hubkou, namočenou v pracím prostředku, pak namočenou v čisté vodě a vytřete do sucha. Není vhodné stélky ponořovat celé do vody, nelze prát v pračce! Nechejte uschnout při pokojové teplotě. Stélky v otevřené obuvi Hanák je vhodné vyměnit asi po roce intenzívního nošení obuvi, z důvodu dřívější patologické stopy chodidla na stélce.

Vložil Ivana

Titulek po úrazu

Odpovědět

Přeji dobrý den. jsem po úrazu - zlomenině pánve a křížové kosti. V současné době procházím rehabilitací. Bohužel mám stále potíže s bolestí především v křížové oblasti, nohy - od kotníku až po koleno. Zároveň mi obrovské problémy činí chůze, chybí stabilita a ukázalo se, že vytáčím chodidlo postižené nohy. Myslíte, že i v mém případě by byla vaše obuv vhodná?

Vložil Zdenka

Titulek Re: po úrazu

Odpovědět

Samozřejmě, ne jen vhodná, ale nutností! Zajistí Vám zdravé chodidlo, dojde k vertikalizaci kloubů a celé páteře. Zmizí svalové napětí i bolesti. Na biomechanické aktivní stélce neponesete "svoji váhu těla" a ušetřenou energii využije Váš pohybový aparát k vertikalizaci. Co nejdříve si obuv Hanák i stélky pořiďte, urychlíte tím proces rekonvalescence a regenerace organismu po úrazu.

Vložil Ludmila

Titulek Chci se vyhnout operaci

Odpovědět

Dobrý den,
Mám jít na operaci vybočeného palce. Je možné se jí vyhnout nošením Vaší obuvi a stélek? Mám z ní strach. Jsem již v důchodu, ale může se mi i přes věk ještě spravit zborcena klenba?

Vložil Zdenka (z pověření J. Hanáka)

Titulek Re: Chci se vyhnout operaci

Odpovědět

Dobrý den, paní Ludmilo, operace vbočeného palce nic nevyřeší. Ba naopak, dojde k narušení reflexní plošky krční páteře a štítné žlázy a prsty "jdou do kladívek." Doporučuji biomechanické aktivní stélky, na kterých zajistíte rovnoměrný tah svalů od palce přes chodididlo i nárt a vbočený palec se přirozeně bude vracet do původní fyziologické polohy a zborcená klenba se vytvoří na stélkách každému,na věku nezáleží, tedy i Vám. Přečtěte si všechny informace zde na stránkách, jak stélky působí a také jak ošetřovat Hallux valgus: https://www.botyhanak.cz/informace/hallux-valgus/.

Vložil Petra

Titulek ploché nohy

Odpovědět

Dobrý den, můj syn (7 let) má odmalička extrémně ploché nohy, navštěvujeme ortopeda a nosí na míru vyráběně ortopedické vložky - ve všech uzavřených botách. Doporučujete tyto specielní vložky nahradit Vašimi nebo je možné používat je současně? Ráda bych ty Vaše vyzkoušela, ale nechci mu uškodit. Děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: ploché nohy

Odpovědět

Paní Petro, biomechanické aktivní stélky pracují na opačném principu, než "ortopedické vložky od ortopeda". Hanákovy stélky řeší příčinu ortopedických vad chodidla a při jejich používání dochází k uzdravení chodidla, tedy k vytvoření klenby podélné a příčné, k vertikalizaci všech kloubů a celé páteře. Ortopedické vložky vycházejí z toho, že klenba se vytvořit nedá a tak podpírají zborcenou klenbu. Snaží se tedy jen zmírnit následky, ale ještě jsem se nesetkala s případem, že by někomu uzdravily chodidlo. Naopak, valgozita kotníků se u dětí ještě zhoršila a porušila se celá statika chodidla s negativními důsledky na kosti a další klouby i celou páteř. Takže, kombinovat Hanákovy stélky s jinými vložkami nelze. Jestli chcete, aby Vaše dítě mělo nohy zdravé, musíte zajistit, aby stélka s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla byla od rána do večera v každé obuvi, tedy neustále a co nejvíce v otevřené obuvi. Dle našich zkušeností se u dětí 6-7 letých vytvořily klenby a doosily kotníky většinou do 1/2 - 1 roku, ale u dětí, které používaly v obuvi ortopedické vložky "na míru", bude trvat uzdravení chodidla déle a bude potřeba více trpělivosti.

Vložil Michal

Titulek Vtáčení chodidel dovnitř

Odpovědět

Dobrý den,
můžete mi prosím sdělit, zda by vaše obuv mohla pomoci mému 12 letému synovi, který při chůzi "vtáčí" chodidla dovnitř (špičky k sobě, paty od sebe) ? Dále by mě zajímalo, zda-li jsou nějaké pozitivní výsledky při léčbě migrény? Děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Vtáčení chodidel dovnitř

Odpovědět

Dobrý den, Michale, Vašemu synovi bych doporučila biomechanickou aktivní stélku do uzavřené obuvi v zimním období a při sportu, ale více používat otevřenou obuv Hanák, kterou bude nosit ve škole, doma i venku. Podélná i příčná klenba se synovi znovu vytvoří, ale musíte zajistit, aby stélku s důlkem pod kloubem palce a snížení v patní části chodidla měl v botě neustále, tedy nepřecházet na jinou obuv. Poté se srovná i pata a koleno a postupně dojde k vertikalizaci celé páteře. Přečtěte si jak stélky působí: https://www.botyhanak.cz/informace/jak-stelky-pusobi/ a také odpovědi zde v diskuzi. Biomechanické aktivní stélky positivně působí na celý pohybový aparát a mizí i bolesti hlavy způsobené napětím a křečovitostí svalů v oblasti krční páteře i migrény. Je potřeba dodržovat i dostatečný pitný režim a vyvarovat se zlozvyků, jako je přehazování nohy přes nohu (způsobuje delší končetinu), nošení kabelky na jednom rameni apod. Vše pramení z nerovnováhy kosterního a svalového systému těla a stélky Vás vrací zpět "do osy".

Vložil Alena

Titulek velikost

Odpovědět

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak objednat správnou velikost stélek do bot? Občas je totiž těžké koupit stejnou velikost bot, nosím boty různých výrobců a některé jsou vel 40 a jiné 41.
A kdyby velikost případně neseděla, je možnost výměny za jinou velikost?
Moc děkuji za odpověď
Alena

Vložil Zdenka

Titulek Re: velikost

Odpovědět

Dobrý den, správnou velikost obuvi a stélek si zjistíte, když se postavíte na papír, obkreslíte chodidlo a změříte délku od nejdelšího prstu nohy po patu. Podle tabulky si určíte svou velikost stélek i obuvi v EURO (francouzký systém): https://www.botyhanak.cz/informace/tabulky-velikosti-bot/. Pokud by stélka neseděla, lze ji nepoškozenou vyměnit.

Vložil Helena

Titulek Dysplazie kyčlí - zlepšení

Odpovědět

Dobrý den, 

jsem také čekatelkou na boty pana Hanáka a zatím nosím stélky do botasek :-)) a byla jsem na RTG kyčlí po 2 letech z důvodu coxartozy II. stupně. Stélky nosím jen občas, když nosím botasky venku, přesto jsem byla překvapena, že mi ortoped sdělil, že z artrozy II. stupně se stal stupeň I. - II. Prý to záleží na pohledu lékaře. Je možné, že tím, že se kyčle malinko srovnají nošením stélek došlo i ke zlepšení artrozy, nebo měl lékař pravdu, že artrozu nelze zlepšit a hodnocení RTG závisí na pohledu lékaře?

Vložil Zdenka

Titulek Re: Dysplazie kyčlí - zlepšení

Odpovědět

Degenerativní změny kyčelních kloubů jsou důsledkem špatného postavení kloubů hlezenních (díky tomu, že palec neplní funkci páky). Je zde také patrná dědičná dispozice. Když není zdravé chodidlo a je valgozita kotníků, negativně to ovlivní postavení všech kloubů nad tím i postavení celé páteře. Je to dobře vidět na RTG snímku zde na stránkách pod "všechny články" v MENU vlevo. Protože nyní na stélce Vám začal palec ve zvýšené poloze pracovat jako páka a tím aktivovat svaly chodidla a ty Vám drží kotník, který se vrací do normální polohy. Díky snížení stélky v patní části chodidla dochází nyní k rovnoměrnému tahu svalů oboustranně až do kolena nejen při chůzi, ale i při sezení a stání. Následně dochází i k vertikalizaci kyčelních kloubů. Pan J. Hanák má velké zkušenosti i se staršími lidmi, kteří byli odkázáni chodit o berlích, trpěli velkými bolestmi při chůzi a měli v lék. dokumentaci uvedeno artrozy a coxartrozy III.st., že již po půl roce intenzívního používání stélek nemusí užívat léky od bolesti. Je potřeba ovšem chodit na stélkách neustále, od rána do večera, nepřecházet na jinou obuv, jinak se regenerační účinek  prodlužuje. Tento proces vertikalizace a regenerace je naprosto individuální. Záleží na stupni opotřebení chrupavek, dědičnosti a dalších faktorech. Důležité je, že díky stélkám pod chodidly již k dalšímu nadměrnému opotřebování nedochází a k úlevě dochází vždy a u každého. Doporučuji kontrolu znovu za rok a třeba u jiného ortopeda.

Vložil Markéta

Titulek Boty mi přinesly úlevu od migrény a odstranily bolest krční páteře

Odpovědět

Vážený pane Hanák,
před 7 dny jsem začala nosit Vaše boty, které jsem si u Vás nechala zhotovit. Trpěla jsem denně migrénami a bolestmi krční páteře. Druhý den potom, co jsem žačala nosit Vaśe boty jsem ucítila úlevu a bolest hlavy ustoupila a strnulost za krkem zmizela. Moje radost netrvala dlouho. Bohužel chodidla mne začaly bolet a bolest chodel se stupňovala. Po 5ti dnech je pravé chodidlo lepší, ale u levého chodidla se bolest stupňuje tak, že mi nošení bot přináší utpení. Sedmý den jsem Vaše boty musela sundat a začít chodit v původních botách. Levé chodidlo stále bolí i v původních botách a bolí se stejnou intenzitou. Nevím jstli jsou Vaše boty pro mne vhodné. Děkuji za Vaši odpověď.

Vložil Zdenka (z pověření J. Hanáka)

Titulek Re: Boty mi přinesly úlevu od migrény a odstranily bolest

 

 

 

 

Odpovědět

Biomechanické aktivní stélky jsou vhodné pro každého, pro batole, které se poprvé postaví v postýlce, bude prevencí, pro Vás bude nejlevnějším lékem na spoustu problémů nejen pohybového aparátu, ale i lymfatického a cévního systému. V dnešní populaci neexistuje zdravé chodidlo ani nikdo nemá obě nohy stejné. Tím, že nyní na stélce začal palec pracovat jako páka, staly se aktivní svaly chodidla, které byly dosud pasivní a jsou zkrácené. To, že to táhne a bolí, je normální stav a ještě nějaký čas, (dny, týdny i měsíce), to potrvá. Postupně bude docházet k přestavbě celé plosky nohy a vertikalizaci chodidla, hlezenního kloubu, kolenního, kyčelního a poté celé páteře, ramen a hlavy. Vše, co je "mimo osu", se bude rovnat. Bude se vytvářet podélná i příčná klenba, ucítíte tah na bříšku pod prsty, potom na vnitřní straně chodidla ke kotníku a nakonec se usadí pata. Když budete přecházet na jinou obuv, stav přestavby chodidla se bude prodlužovat. Nezbývá Vám, než vydržet, jako všichni před Vámi, co začali léčivé stélky v obuvi používat. Ortopedické vady dědíme z velké části po svých předcích. Poptejte se, v jakém stavu mají nohy Vaši rodiče a prarodiče, (valgozita, propadlé klenby, vbočené palce, křečové žíly, otoky kotníků apod.) Když jste se několik desítek let "křivila" díky špatné podložce pod chodidly a máte dědičné dispozice, nemůžete být za týden rovná, jako svíce. Jak stélky působí na lidský organismus, je popsáno na těchto stránkách: https://www.botyhanak.cz/informace/jak-stelky-pusobi/. Bylo by dobré, abyste si vše pečlivě přečetla a nebyla  účinky "zaskočena". Dosud jste byla zvyklá jen bolesti tlumit léky. Ale tím se nic nevyřešilo. Teprve nyní na stélkách se bude uzdravovat vaše chodidlo, kde je pravá příčina všech problémů...

Vložil Marie

Titulek křečové žíly

Odpovědět

Uleví se i žílám? Máte prosím zásilkovou službu?

Vložil Zdenka

Titulek Re: křečové žíly

Odpovědět

1.Na biomechanické aktivní stélce se snížením palcového kloubu oproti malíkovému kloubu došlo k odblokování spodní šlachy palce vrostlé do dvou sezamských kůstek, a tím se dosáhlo dokonalé rigidní páky palce a prstů. Díky snížení v patním prostoru je zajištěna dokonalá funkční rovnováha, svaly nohy se stávají aktivní nejen při chůzi, ale i při stání a sezení. Tím se zajistí optimální činnost krevního i lymfatického systému celé dolní končetiny. Palec pracuje jako pumpa a vrací zpět k srdci žilní krev a tak krev v žilách nehoustne. 2. Obuv i stélky je možné po domluvě zaslat i na dobírku.

Vložil Marta

Titulek Měření délky nohy

Odpovědět

Dneska mi dal na Vaše stránky kontakt můj "dvorní" masér a doporučil mi abych si od Vás objednala stélky do bot. Jenže já netuším jakou mám vlastně velikost nohy, protože chodím prakticky jen ve sportovních botech a kupuji si jen značkové a každá firma čísluje obuv jinak a hlavně má i jinou šířku bot, takže podle toho ještě volím i jejich délku, tím chci říct, že někdy mám boty číslo 5 někdy 6. prosím tedy o radu, abych si mohla objednat stélky. Děkuji.

Vložil Zdena

Titulek Re: Měření délky nohy

Odpovědět

Velikost stélek Standart duo do uzavřené obuvi odpovídá velikosti komerční obuvi. Nejlépe by bylo, kdybyste s obuví přišla a vyzkoušely bychom, která stélka v obuvi lépe sedí. Pokud máte velikost mezi 38 - 39, doporučila bych Vám velikost 38, protože větší stélka do menší boty nepůjde vložit, kroutila by se...

Vložil Mirka

Titulek Stélky do sportovní obuvi

Odpovědět

Dobrý den, 
před pár dny jsem si zakoupila dámskou otevřenou obuv od firmy Hanák a taky zvlášť stélky, abych je mohla vložit do sportovní obuvi. Se sandálky jsem velmi spokojená a proto jsem si právě objednala i další na doma. Problém však mám se sportovní obuvi. Jelikož mé staré botasky jsou již dosti onošené, zakoupila jsem si nové zn. Prestige. Doma jsem z úplně nových botasek vytrhala stávajíci stélku a vložila tu mou od firmy Hanák. Velikost je výborná, boty mě co do velikosti netlačí, jsou akorát, ale boty jsou konstrukčně vyrobeny tak, že i přes výměnu stélek stále cítím ve střední části pod chodidlem zvýšenou klenbu. Ráda bych věděla, zda toto není na závadu. Děkuji Vám předem za odpověď.

Vložil Zdena

Titulek Re: Stélky do sportovní obuvi

Odpovědět

Polštářek pod prsty budete cítit v každé obuvi na biomechanické aktivní stélce, protože jste měla propadlou příční klenbu a vaše hmotnost byla na chodidle špatně rozložena, (měkká tkáň pod prsty, kde se utvořil mozol). Nyní se váha vašeho těla rozložila na 5 prstů a zevní hranu chodidla a dochází k "přestavbě". Je to normální stav a takto to probíhá u každého. Je to pocit, jako kdyby jste měla v této části chodidla "shrnutou ponožku". Ideální by bylo volit biomechanickou sportovní obuv ACTIVE se stélkou již vloženou, kde není v přední části žádný šev, který by tlačil do prstů.

Vložil Hana

Titulek velikost bot

Odpovědět

Dobrý den, objednala jsem si otevřené boty Hanák, nyní čekám na dodání. Pokud mi budou vyhovovat, uvažuji i o botách na zimu. Měří se i obvod lýtka, aby bota skutečně seděla, příp.jak se postupuje, pokud dodaná bota nesedí. Lze ji vrátit? Děkuji

Vložil Zdenka

Titulek Re: velikost bot

Odpovědět

Máte pravdu, zimní obuv se bez zkoušení těžko vybírá a nákup přes internet má svá rizika :-( Jestli nemáte žádné zimní boty, do kterých byste si vložila Hanákovu stélku Standart duo, která je rovněž vložena do zimní obuvi, (která je v katalogu na těchto stránkách), pak si vyberte vzor a při objednání uveďte velikost Vaší komerční obuvi. Pokud máte širší lýtka a kozačka je vysoká na zip, je opravdu velké riziko, že Vám nemusí sedět... Obuv vrátit lze do 14 dní, pokud není poškozena.

Vložil Dáša

Titulek Vaše boty a DMO

Odpovědět

Dobrý den, syn má děckou mozkovou obrnu. Je mu 13 let. Má jednu nohu kratší a chodidlo o číslo menší (jednu má č.38, druhou č. 39). Je možné využít Vašich výrobků? Děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Vaše boty a DMO

Odpovědět

Dobrý den, obuv Hanák s biomechanickou aktivní stélkou jsou vhodné (nutností), pro všechny, děti i dospělé. Zdravé chodidlo je základ nejen pro celý pohybový aparát, ale pro zdraví celého organismu. Obzvlášt organismus vašeho syna, po DMO s ortopedickými vadami, poté, co ušetří spoustu energie, kterou nebude muset vynaložit při chůzi, ji vloží tam, kde potřebuje, tedy na lepší funkci mozku. I zde je potřeba co nejvíce chodit v sandálkách Hanák s volnou špičkou i patou neustále, a v uzavřené obuvi chodit s vloženou stélkou Standart duo, jen když to bude nezbytně nutné. Vadné postavení palce i prstů, zrovna tak, jako snížené klenby a valgozita hlezenních kloubů, se na této stélce pěkně srovnají do osy. Postupně dojde k vertikalizaci kolen, kyčlí a srovná se i pánev, kostrč a celý pohybový aparát. Určitě stojí zato tyto stélky do obuvi synovi pořídit. Přeji hodně zdraví...

Vložil Petr

Titulek oboustranná artroza kyčelních kloubů

Odpovědět

Dobrý den, je mi 67 let, mám po operaci příčné klenby levé nohy,dále artrozu pravého kyčelního kloubu-3.st., levého - 2.stupeň. Má smysl ,abych si koupil biomechanické stélky Hanák ?

Vložil Zdenka

Titulek Re: oboustranná artroza kyčelních kloubů

Odpovědět

Na chodidle nohy nelze nic "vylepšovat" operací. Noha je stvořena přírodou jako naprosto dokonalá! Nepíšete, jestli Vám ta operace byla k něčemu dobrá a co Vám vyřešila. Podle mých zkušeností, operace vedly jen ke zhoršení stavu nemocného, nehledě na narušení reflexních plošek příslušných orgánů na chodidle a tím i k jejich trvalému poškození a zhoršení jejich funkce. Pokud máte artrozy v kloubech, je to jen důsledek patologického chodidla, vyosených kotníků a kolenních kloubů, protože základ celého pohybového aparátu je na chodidle. Jestli má smysl koupit si léčivé stélky, které Vás "srovnají do osy", záleží pouze na Vás, zda chcete být zdravý a chcete řešit pravou příčinu svých letitých zdravotních problémů. Jestli se rozhodnete, že ano, potom Vám velmi doporučuji otevřenou obuv Hanák s vloženou biomechanickou aktivní stélkou Super duo a stélku Standart duo do uzavřené obuvi a zajistit, aby tato stélka byla pod chodidlem od rána do večera a nepřecházet na jinou obuv. Jen tehdy, když bude palec pracovat jako páka, dojde k vertikalizaci chodidla, kotníků, poté kolenních a také kyčelních kloubů viz: https://www.botyhanak.cz/zdrava-chodidla/ Podívejte se také, jaké změny způsobí špatná podložka pod chodidly na kloubech, jak je zachyceno na RTG snímku zde: https://www.botyhanak.cz/news/informace-pro-navstevniky/. A pak si pozorně přečtěte, jak stélky působí na lidský organismus, kde je vše popsáno a vysvětleno: https://www.botyhanak.cz/informace/jak-stelky-pusobi/ P.S. Bolesti kyčelních kloubů nezpůsobují jen artrotické změny, ale také špatná funkce žlučníku, obzvlášte pak stav po operaci žlučníku. Zaměřte se i tímto směrem. Přeji hodně trpělivosti na cestě ke zdraví :-)

Vložil Tereza

Titulek příčná klenba

Odpovědět

Dobrý den chodím na rehabilitaci s nohou a lékařka mi doporučila vaše stélky mám plochou příčnou klenbu a tak bych se chtěla zeptat jesli jsou vaše nové modely stélky vhodné i pro mě..

Vložil Zdenka

Titulek Re: příčná klenba

Odpovědět

Dobrý den, biomechanické aktivní stélky jsou vhodné pro každého, pro děti od prvních krůčků až po seniory, trpícími problémy, od kterých jim stélka velmi uleví. Klenba podélná i příčná se vytvoří každému, bez ohledu na věk, tedy i Vám. Lékařka Vám doporučila to nejlepší, co mohla, a takových "osvícených" lékařů je velmi málo. Dobře si pročtěte všechny informace na těchto stránkách, jak stélky fungují: https://www.botyhanak.cz/informace/jak-stelky-pusobi/ a pak si objednejte nejen stélky do uzavřené obuvi, ale i otevřené boty Hanák, ve kterých budete chodit celé léto, doma i v práci a nebudete přecházet na jinou obuv.

Vložil Renata

Titulek těhotenství a vaše stélky

Odpovědět

Mohou se nosit v těhotenství? Ptám se proto, že třeba boty balanční co jsou teď hitem údajně také srovnávají kostru, ale nesmí se nosit v těhotenství a nemá se v nich běhat. A co babička 80let po náhradě kolene s velkými křecovými žilami, má i moc ploché nohy, tak že jí bolí nohy zespodu - jí by pomohli? Děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: těhotenství a vaše stélky

Odpovědět

Pokud si přečtete na těchto stránkách dobře všechny informace, jak stélky Hanák působí, je tam uvedeno i to, že se nedoporučuje začínat chodit na stélkách v těhotenství, až po šestinedělí, pokud již nebyl organismus na stélky zvyklý. Vaší babičce se velmi uleví, pokud je po operaci kolen, nebudou jí otékat kotníky a správná klenba se vytvoří v každém věku, tedy i jí a chodidla jí přestanou bolet. Problémy s koleny jsou důsledek nesprávného postavení hlezenního kloubu viz RTG na této stránce: https://www.botyhanak.cz/news/informace-pro-navstevniky/ Stélky mají positivní vliv i na cévní a lymfatický systém, takže působí příznivě jak na otoky, tak na křečové žíly...

Vložil Vlasta

Titulek artroza kyčlí a vaše boty

Odpovědět

Dobrý den, mohu nosit vaše stélky, když mám deformované kyčle - každá má jiný tvar a mám na nich i artrotické výrustky. V dětství jsem měla kratší nohu asi o 2,5 cm, dnes mám nohy stejně dlouhé, ale jako bych měla jeden bok víš. Dále mám rotaci pánve a vybočenou páteř dvakrát - jednou do prava 7 stupňů a zpět do leva 11 stupňů. Neublížím si nošením vašich stélek, nezhorším něco? děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: artroza kyčlí a vaše boty

Odpovědět

Dobrý den, stélky Hanák nemohou nikomu ublížit, vše vracejí zpět do osy, tak, jak je to správné a přirozené. Vše musí být v rovnováze. Ve vesmíru, v přírodě a my nejsme vyjímkou, jsme součástí přírody... Základ našeho pohybového aparátu a příčina všech problémů je na chodidlech, takže musíte začít dole, srovnat si kotníky a pak se automaticky "usadí" i kolenní kloub, pak kyčelní, pánev a celá páteř se bude vertikalizovat... nelze postupovat od "komína" dolů. Biomechanická aktivní stélka nám dokonale nahradí přírodní podložku pod chodidly. Pánev máte v rotaci (jeden bok výš) pravděpodobně z důvodů, že jste si podkládala pod kratší nohu podpatěnku a tím se zafixovala nerovnováha v pánvi a skoliotické držení těla. Doporučuji stélky Hanák pod chodidly od rána do večera, nejlépe v otevřené obuvi Hanák a také můžete navštívit zkušeného dornovského terapeuta, který Vás srovná a ukáže cvičení, které budete sama doma provádět. Přeji hodně trpělivosti, je to dlouhodobý proces, ale nemusíte ničeho obávat.

Vložil MirkaP.

Titulek Operované haluxy

Odpovědět

před rokem jsem si nechala srovnat haluxy, s výsledkem jsem byla po zhojení spokojená. 
ALE! posledních 4-5 měsíců cítím to, co jsem cítívala před cca 30 lety (kdy mi palce začaly ujíždět), tzv. "natažená šlacha" zespodu pod chodidlem. Došlo mi, že to je ZASE ONO - palec jede někam do paďous. Prosím, pomůže vaše stélka i na již operované nohy?

Vložil Zdenka

Titulek Re: Operované haluxy

Odpovědět

Příčina onemocnění Hallux valgus (vbočený palec), tkví v tom, že vlastní vahou přišlápneme tzv. sezamskou kůstku na dolní straně palcového metatarzu, (nártní kost, ke které se pojí prstní články palce nohy). Sezamská kost obecně je kost vzniklá ve šlaše, v tomto případě se jedná o šlachy krátkých svalů palce. Tyto svaly svojí váhou těla vyřazujeme z funkce a tím ztrácí palec vlastnosti páky. Operace bohužel nemůže nic vyřešit, protože se neřeší příčina, ale jen následky. Na biomechanické aktivní stélce s důlkem pod kloubem palce se začne palec opět chovat jako páka a bude napínat svaly na zevní straně palce a tím se bude vbočený palec vracet do normální polohy. Operovaný palec se také srovná, ale bude to trvat déle. Pokud budete dodržovt všechna doporučení, uvedená na této stránce: https://www.botyhanak.cz/informace/hallux-valgus/ a obuv Hanák budete nosit neustále, tedy od rána do večera, věřím, že i Vám se operovaný palec narovná, zároveň i kladívkové prsty, vytvoří se správná klenba a dojde k vertikalizaci všech kloubů a poté celé páteře. Nenoste silonky, ty stahují prsty zase k sobě, a choďte co nejvíce v otevřené obuvi celé léto i doma naboso...

Vložil Markéta

Titulek Boty pro roční dítě

Odpovědět

Dobrý den, 
mám roční holčičku, která začíná chodit a chceme jí koupit první botky. Jsou vaše boty vhodné již pro takhle malé děti?
Děkuji za odpověď.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Boty pro roční dítě

Odpovědět

Pro Markétu: otevřená obuv - sandálky Hanák se vyrábí až od velikosti 23. Do té doby stačí dítěti jako prevence stélky do komerční dětské obuvi. Musíte však původní stélky z obuvi odstranit. Biomechanická aktivní stélka se vyrábí od vel. 19, můžete ji vložit do komerční dětské obuvi nebo do bačkůrek poté, co tu původní z obuvi odstraníte (vyjmete či odlepíte).

Vložil Ester

Titulek Stélka do otevřené obuvi

Odpovědět

Dobrý den,

slyšela jsem mnoho chvály na Vaše stélky a boty a uvažuji o jejich pořízení, protože mám přes svůj mladý věk (27 let) a pravidelná terapeutická cvičení docela velké bolesti zad.
Chtěla bych se zeptat, jestli je možné použít vaši stélku jako vložku do otevřených bot, které už mám - lehké přezkové sandály a řemínkové "kristusky". Nerada bych se jich vzdávala...

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

Vložil Zdenka

Titulek Re: Stélka do otevřené obuvi

Odpovědět

Biomechanická aktivní stélka Super duo je součástí otevřené obuvi J HANÁK R®, která je tomu přizpůsobena. Nelze ji vkládat do žádné jiné otevřené obuvi. Jestli se chcete zbavit bolestí zad, budete se muset s nezdravou obuví rozloučit. (Žádný reflexní terapeut by Vám "kristusky" nedoporučil, protože negativně ovlivňuje lymfatický systém, což má za následek zadržování vody v těle a otoky.) Stélka Standart duo je určena do komerční uzavřené obuvi, je však nutné, stávající stélku z obuvi vyjmout, (odlepit či vytrhnout).

Vložil Anaj

Titulek Zborcená příčná klenba

Odpovědět

Ctěla bych přispět svou troškou do mlýna(diskuse), protože mě zkušenost od druhých také zajímá.
Diagnosa od ortopeda:Zborcená příčná klenba. Nevím jak dlouho u mě byla, ale bolest nohou mě pěkně potrápila.
Je to smutné,uvědomit si až v 50 letech, jak ukázkovou nohu mám, jak noha nemá vypadat. Dopoledne v práci běhám po schodech nahoru a dolů. Na nohách stojím i když přijdu domů. Ve čtvrtek jsem si vložky i botky koupila a v pátek mě nepříjemná bolest opustila. (Bolí mě , ale tak nějak jinak. Chodidla, ta mě bolí pořád.)
V neděli jsem divný tlak v nohách pocítila. (Jak píše se na těchto stránkách.) Dříve jsem byla díky bolavým nohám unavená,
teď v sobotu a neděli jsem pracovní elán měla a hodně práce vykonala. Může za můj elán snad hezké počasí?
A nebo energie, která ve stélce vězí. Ani dnes mě elán neopustil, přesto mě přepadají obavy, jestli tu změnu ustojím.

Vložil Zdenka

Titulek Re: Zborcená příčná klenba

Odpovědět

Ve chvíli, kdy se postavíte na biomechanické aktivní stélky již necítíte vaši hmotnost, pohybujete se pomocí vlastní váhy a energii, kterou ušetří organismus opravdu pocítíte. Nebudete unavená, nebudete potřebovat ani tolik spánku, ani jídla... Ušetřenou energii organismus využije na přestavbu chodidla, vertikalizaci a detoxikaci. Pocítíte ne bolest, ale tah svalů, co je zkrácené a mimo osu se bude rovnat. Změna je velice příjemná, jen okolí těžko ponese, že jste stále v pohodě a plná energie... Nakonec je svým elánem tak nakazíte, že neodolají, a budou si chtít pořídit ten vynález také :-) Tak to funguje... Dnes mi jedna starší paní, (cukrářka) řekla, že poprvé, co pekla na svatbu a stála na stélkách, nebyla unavená a nebolely ji ani nohy, ani záda. Byla opravdu nadšena, měla předtím jednu nohu delší o 1,5 cm a trpěla otoky, nyní má pánev srovnanou a bolesti i otoky jsou pryč :-)))

Vložil Andrea

Titulek těhotenství

Odpovědět

Dobrý den,

nosím asi 3 měsíce v botech stélky pana Hanáka, ne celodenně, pouze venku. Jsou pohodlné, řekla bych, že si na ně nohy brzy zvykly. Koupila jsem si nyní i otevřené boty s úmyslem nosit je celodenně, nicméně plánujeme miminko a nevím, zda si tím neuškodím, pokud bych otěhotněla. Píšete, že v těhotenství mohou stélky Hanák nosit ženy, které jsou na ně již zvyklé, nevím, zda se to dá říci o mně, když je nosím cca 3 měsíce a pouze venku.

Děkuji za informaci a přeji pěkný den.

Vložil Zdenka

Titulek Re: těhotenství

Odpovědět

Pokud jste již nosila stélky alespoň v uzavřené obuvi, nemusíte mít obavy a nyní choďte i v obuvi otevřené co nejvíce. Organismus si již zvykl a probíhá přestavba chodidla, doosují se kotníky a začal fungovat i cévní a lymfatický systém přirozenou cestou. Když teď otěhotníte, budete v pohodě i vaše miminko a nebudete mít problémy s otoky kotníků a křečovými žilami. Nemusíte mít obavy, biomechanické aktivní stélky nám nahradí přirozenou chůzi v přírodě a ta je přece to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat, ne? Pokud v budoucnu otěhotníte, budete mít ty nejlepší podmínky k donošení zdravého dítěte...

Vložil Jana

Titulek A ještě jednou

Odpovědět

A mám ještě jeden dotaz - u mého syna momentálně řeším vadu nohou - vbočené špičky dovnitř. V červenci mu budou 2 roky a nevím, jak tento problém řešit. Fyzioterapeutka nám před 2 měsíci řekla, že se jeví nohy v pořádku, to vada začínala, momentálně je to mnohem horší. Dítě si i o nohy zakopává a padá. Nosíme obuv typu Essi, Pegres - vše se žirafou, ale jak vidno, nikam to nevede. Ráda bych mu nožičky srovnala co nejdříve, kyčle má v pořádku, tak nevím, co dál. Od malinka jsem ho hlídala, protože mám sama tyto problémy. Ortoped? Fyzioterapie? Nebo existují stélky i pro tak malé špunty? Ondrášek má velikost nohy 23.

Vložil Zdena

Titulek Re: dětské stélky

Odpovědět

Dětské stélky se vyrábějí již od velikosti 18 a je důležité, aby se dětem vložily do punčocháčků nebo ponožek hned při prvních krůčcích a postavení se v postýlce. Valgozita, snížené klenby, vbočené palce i kladívkové prsty jsou vady dědičné, a proto je potřeba dítě ochránit před patologickými změnami co nejdříve a na nic už nečekat. Dětské stélky vel. 24 s důlečkem pod kloubem palce vkládejte do všech bot i do bačkůrek a věřím, že se vyosené paty rychle srovnají a syn bude mít nohy zdravé. Stélky fungují u všech stejně, u dětí i u dospělých, bohužel, současná generace dvouletých dětí neběhá vůbec bosky v trávě či v písku, maminky je hned zašněrují do bot a chodit bosky po plovoucí podlaze či po koberci je stejně špatné. Je úplně jedno, jestli kupujete obuv značkovou a drahou nebo levnou, českou nebo dovoz, záleží pouze na typu stélky v obuvi a ta je ve všech dětských botech bez důlku a palec tam leží, jak leklá ryba. Bohužel, doposud tomu nikdo nevěnoval žádnou pozornost a proto má dnes 90% lidí na celém světě problémy s pohybovým ústrojím :-(

Vložil Jana

Titulek Doplnění

Odpovědět

A ještě jsem se chtěla zeptat, zda postačí jen stélky do vycházkové obuvi, nebo zda doporučujete i pantofle na doma? Moc děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re:

Odpovědět

Paní Jano, doporučuji Vám biomechanické aktivní stélky Hanák s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla. Žádná jiná stélka (vložka) tak dokonale nenahradí přírodní podložku, žádná nedokáže, aby se svaly staly aktivní a nahradila se tím chůze naboso. Je nutné, abyste chodila co nejvíce v otevřené obuvi, jejíž součástí je stélka super duo viz odpovědi v diskuzi níže. Uzavřenou obuv se stélkou Hanák, pokud možno, noste jen při sportu a v chladném počasí. Není vhodné chodit po celý den v uzavřené obuvi, blokují se tím šlachy, svaly a vazy a není možná dokonalá páka palce, jako tomu je u otevřené obuvi. Věřím, že se Vám uleví, již při prvních krocích. V otevřené obuvi Hanák je potřeba chodit celý den, doma, v práci i venku, nepřecházet na jinou obuv a zaručit tak, aby léčivá stélka byla pod chodidly neustále, tedy od rána do večera, jen tak zajistíte podmínky k vytvoření podélné a příčné klenby a doosení kotníků, poté kolen, kyčlí a celého pohybového aparátu. Podívejte se na RTG snímek, v jakém patologickém postavení je hlezenní kloub, když stojíte na tvrdé podložce a jak se ihned srovná do osy, když se postavíte na stélku s důlkem, (jak se kloubní štěrbina uzavře a kolenní kloub se srovná).
Ideální je, když se ihned po ošetření Dornovou metodou postavíte na Hanákovy stélky, aby se zajistila stále dokonalá vertikalizace kloubů i páteře. Doporučuji cvičení s ručníkem na "srovnání podvozku" minimálně 3 týdny, aby se srovnaly i svaly podél páteře a kyčelních kloubů. Nepřehazujte nohu přes nohu a nenoste kabelku na rameni. Přečtěte si pozorně, jak stélky působí na lidský organismus. Přeji hodně spokojenosti se stélkami a stálé zdraví!

Vložil Marcela

Titulek Halluxy

Odpovědět

Dobrý den, jsem po operaci vybočeného pravého palce (haluxu ) a kladívkového prstu, k tomu mám ještě spadlou klenbu. Prosím Vás o doporučení, jaké vložky by bylo vhodné koupit a v jakých cenách se pohybují. Moc děkuji za odpověď.

Vložil Zdena

Titulek Re: Halluxy

Odpovědět

Dobrý den, pořiďte si otevřenou obuv Hanák, nejlépe vzor 304 s vloženou biomechanickou aktivní stélkou Super duo a stélku Standart duo do vaší komerční uzavřené obuvi, kterou budete předělávat z boty do boty. Velikost souhlasí s velikostí obuvi, musíte však vyjmout (vytrhnout, odlepit) stávající stélku. Pak je nutné chápat obuv se stélkou jako lék a tudíž chodit v ní od rána do večera a nepřecházet na boty s jinou stélkou! Tím zajistíte rychlou vertikalizaci chodidla, vytvoří se podélná i příčná klenba, narovnají se kladívkové prsty a doosí se kotníky. Bude se rovnat i vbočený palec. Při ošetřování kloubu homeopatickou mastí HS 5 podle návodu (viz Hallux valgus v menu pod INFORMACE), docílíte viditelného zlepšení. Počítejte, že u pooperačních stavů se bude Hallux déle rovnat, protože již došlo k trvalému poškození. Halluxy úzce souvisí se štítnou žlázou a s funkcí krční páteře (RT ploška C3 na operovaném pravém kloubu palce) a mnohdy se touto operací trvale poškodí stav krční páteře. Informace o cenách se dozvíte u prodejců uvedených zde na úvodní stránce.

Vložil Eva

Titulek jedna noha hratsi a halux

Odpovědět

Dobry den, je mi 30 let a mam halux na prave noze a pravou nohu mam o neco kratsi. Zacaly me bolet kycle a celkove nohy. Pomuzou Vase stelky co obuv i na urovnani delky nohou? Dekuji Eva z Jicina

Vložil Zdenka

Titulek Re: jedna noha hratsi a halux

Odpovědět

Paní Evo, biomechanické aktivní stélky Vám velmi doporučuji. Positivně ovlivní i vbočený palec, při nošení otevřené obuvi s biomechanickou aktivní stélkou po celý den a při ošetřování kloubu homeopatickou mastí HS 5 3x denně dojde k viditelnému zlepšení již za několik měsíců. Ošetření návod: https://www.botyhanak.cz/poradna/hallux-valgus/. Pokud máte delší nohu a není to vrozená vada, (jen 2% jsou od narození), potom lze pomocí stélky, popř. ještě spolu s ošetřením Dornovou metodou, dosáhnout rychlejší vertikalizace kloubů dolní končetiny a poté i srovnání pánve a tím i délky končetin. Nesmíte ovšem podkládat patu kratší DK podpatěnkou, tím byste fixovala vybočení pánve a ke zlepšení by nemohlo dojít. Vystřelující bolest do kyčlí je důsledek vybočení pánve a zablokování SI skloubení. I tento problém díky vertikalizaci na stélkách odezní.

Vložil Eva

Titulek Re: Re: jedna noha hratsi a halux

Odpovědět

Dobry den, dekuji za odpoved. Lze tedy koupit stelky, kde jedna bude bez podlozky pod patu? Dekuji Eva z jicina

Vložil Zdenka

Titulek Re: Re: Re: jedna noha kratsi a hallux

Odpovědět

Pata nesmí být nikdy podložena, biomechanické aktivní stélky Hanák jsou naopak v patním prostoru sníženy, aby nebyla blokována plochá šlacha chodidla a byl zaručen rovnoměrný tah ke koleni přes Achillovu šlachu. Délka končetin se srovná, jakmile se doosí klouby a srovná se pánev. To Vám zajistí stélky, když je budete mít pod chodidly od rána do večera...

Vložil Jana

Titulek Skolioza

Odpovědět

Dobrý den, mám dotaz zda vaše obuv,popř. vložky, může též příznivě ovlivnit či dokonce napravit skoliozu páteře (18° - v horní části) u 15.-tileté dívky? Děkuji za odpověď.

Vložil Zdena

Titulek Re: Skolioza

Odpovědět

Dobrý den, jak stélky působí se dočtete na těchto stránkách. Je to zde podrobně vysvětleno a popsáno, jen bych vše opakovala: https://www.botyhanak.cz/informace/jak-stelky-pusobi/ Celý pohybový aparát se vrací díky správné stélce pod chodidly do osy, dochází k vertikalizaci kotníků, kolenních a kyčelních kloubů, poté se srovná pánev, kostrč a také celá páteř, ramena a hlava. Tedy každý člověk se "narovná", i patnáctiletá dívka. Jen je třeba zajistit, aby chodila v otevřené obuvi Hanák s biomechanickou aktivní stélkou s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patním prostoru neustále, tedy od rána do večera. Doma, ve škole i venku. Stélku do uzavřené obuvi používat hlavně při sportu a v zimním období...

Vložil Zdena

Titulek Re: Skolioza

Odpovědět

Paní Jano, velice příznivý vliv na skoliozu má pravidelné každodenní cvičení s lanem spolu se stélkami pod chodidly. Podrobnosti najdete na stránkách MUDr. R. Smíšek SM systém.

Vložil Vendula

Titulek chlapecké boty od velikosti 35 - 39

Odpovědět

Dobrý den, máte v nabídce i chlapecké boty ve velikosti 36? Nabídka dětské obuvi končí číslem 34 a pánská začíná na čísle 40. Děkuji za odpověď.

Vložil Zdena

Titulek Re: chlapecké boty od velikosti 35 - 39

Odpovědět

Chlapecká obuv vel. 36-39 se šije na dámskou (užší) podešev, vyberte si tedy vzor z dětské nabídky obuvi, třeba 203P a bude to vlastně 304P, výrobce už si poradí...

Vložil Petra

Titulek domácí chůze

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je tedy vhodné si na doma místo klasických papučí pořídit raději otevřenou obuv (např.vzor 308,304)? Resp.existují Hanákovy "papuče"? Nějaká vyloženě domácí obuv? Mám haluxy, spadlou klenbu, začínají se mi překrývat prsty, je mi 35, mám rodinné dispozice. V diskuzi jsou i zmínky o nošení stélek v ponožkách, nejsem ale zvyklá chodit bosky, mám dost otlaky = bolestivá chůze, bez pravidelné pedikůry si to ani neumím představit, ortoped samozřejmě navrhoval operaci. Je způsob domácí chůze se stélkou v ponožce taky doporučen panem Hanákem? Jedny stélky už mám, ale nosím v botech, do kterých se vejdou. Děkuji předem za odpověď.

Vložil Zdena

Titulek Re: domácí chůze

Odpovědět

Otevřená obuv Hanák je vhodná k nošení doma, v zaměstnání i jako vycházková obuv. Pro domácí nošení je vhodnější obuv vzor 304 než 308, s volným palcem, zvláště, pokud máte Halluxy a překrývají se Vám prsty. Palec a prsty budou mít více prostoru, aby mohly pracovat jako rigidní páka a rychleji se vytvoří i klenby, srovnají kladívkové prsty i vbočený palec. Vkládat stélku do ponožek doporučuje pan J. Hanák těm, kdo jsou zvyklí chodit doma bosky, ne v nazouvácích, malým dětem, při prvním stání v postýlce a starším lidem, kteří více času tráví doma u televize a moc toho nenachodí... Na Vaše problémy by byla určitě vhodnější otevřená obuv, jejíž součástí je stélka Super duo. Stélky, které máte, přendávejte do každé uzavřené obuvi, musíte ale vždy původní stélku odstranit.

Vložil Eva

Titulek obuv Hanák pro dítě

Odpovědět

Dobrý den, ráda bych dceři - 8 let (špatná stavba nohy - vbočený kotník dovnitř, palec "nakřivo", vytáčení chodidla při chůzi) koupila otevřenou obuv Hanák, ale dcera má velikost 35, dětské boty se skutečně vyrábí pouze do velikosti 34? Dámská bota se mi zdá, že je na vyšší podrážce. Děkuji za odpověď.

Vložil Zdena

Titulek Re: obuv Hanák pro dítě

Odpovědět

Dobrý den, dětská otevřená obuv se vyrábí do velikosti 34, velikost 35 už je dámská obuv, podešev je vyšší, ale můžete jí dceři klidně pořídit. Sedí dobře i menším dětem. Ortopedické vady chodidla jsou dědičné, i s tím si biomechanická aktivní stélka poradí. Zajistěte, aby měla dcerka sandálky se stélkou na nohách od rána do večera, pokud bude doma chodit bosky, vložte stélku i do ponožky..

Vložil Kateřina Kawuloková

Titulek kotníčkové boty?

Odpovědět

Dobrý den,

mám pětiletou dceru a narodila se s plochou levou nožičkou a vychýleným kotníkem směrem dovnitř = nožky směřují do X. Ortoped doporučil zdravotní vložky a nosit kotníčkové boty s maximálním zpevněním paty na botičkách, aby kotník nikam neujížděl ( snad jsem to popsala srozumitelně). Ale když se podívám na Vaši nabídku dětské obuvi, všechny modely jsou úplně navolno bez paty. Má tedy dítě chodit hlavně v sandálech BEZ ZPEVNĚNÉHO KOTNÍKU, aby se následně kotník srovnal do správné polohy? 
Děkuji za odpověď.

Vložil Zdena

Titulek Re: kotníčkové boty?

Odpovědět

Dobrý den, všichni, nejen děti, musíme chodit co nejvíce v otevřené obuvi s volnou špičkou a volnou patou. Tak je to pro nohu přirozené. Kotník (hlezenní kloub) zpevní pouze šlachy, ne bota! V uzavřené obuvi, kam vložíme Hanákovu stélku, bychom měli chodit co nejméně, v zimě, v dešti a při sportu. Dítě bude nosit otevřené sandálky ve školce či škole, doma a za příznivého počasí venku. Jen tak se velmi rychle vytvoří klenba a zvertikalizují se kotníky, poté kolena, kyčle a následně celý kosterní aparát.

Vložil Petr

Titulek cyklistika

Odpovědět

Dobrý den, funguje Vaše stélka i v cyklistických tretrách? Je to přece jenom trochu jiný způsob zatížení než chůze, pro se ptám.
Děkuji Churý

Vložil Zdena

Titulek Re: cyklistika

Odpovědět

Určitě ano, funguje u každého i u cyklisty. Biomechanika a morfologie je stejná u každé nohy. Je jedno, jestli stélku vložíte do sportovní obuvi nebo do polobotky. Funguje stejně při chůzi, sezení i stání. Důležité je, aby obuv nikde netlačila a palec měl prostor, aby mohl fungovat jako páka. Je nutné vždy původní stélku z obuvi vyjmout a místo ní vložit biomechanickou aktivní stélku s důlkem a se sníženou patou.

Vložil Irena

Titulek Vhodnost stélky pro dítě s funkčně kratší nohou

Odpovědět

Dobrý den, 
mám dotaz, zda by byla stélka vhodná pro dítě s funkčně kratší nohou cca o 1cm z důvodu nohy do X. Od 3 let (nyní 6 let) má od ortopeda vložky s klínem +0,5cm na kratší straně. Udivuje mě, že je u vložek Hanák patní část snížena. Syn má šikmou pánev a tudíž by se sešikmění dle mého názoru ještě zhoršilo. Jinak dále i pravidelně cvičíme, takže stav se zlepšuje.

Děkuji za odpověď.

Vložil Zdeňka

Titulek Re: nohy do X, kratší noha

Odpovědět

Dobrý den, biomechanická aktivní stélka je vhodná pro každého, tudíž i pro vašeho syna. Vyosení kotníku a poté nohy do X je způsobeno, protože vazy od malíku neplnily svou funkci a nedržely kotník v ose. Podélná i příčná klenba je tvořena vazy a ty se stanou na stélce s důlkem pod kloubem palce aktivní a vytvoří se klenby. Doporučuji vyjmout stávající vložky ze všech bot, vložit místo nich Hanákovy s důlkem a se sníženou patou. Protože bychom měli chodit v uzavřené obuvi co nejméně, jen v zimním období a při sportu, je žádoucí zakoupit 1 pár otevřené obuvi Hanák s vlouženou biomechanickou aktivní stélkou a zajistit, aby v ní chodil neustále, nechodil v jiných botech s jinou stélkou. Kratší noha je ta zdravá a proto není vhodné ji ničím podkládat, jinak se fixuje nerovnost v pánevní oblasti, naopak ve špatném postavení je ta delší noha, protože hlavice kloubu nesedí v jamce. Na Hanákově stélce, se doosí kotník, pak kolenní a kyčelní kloub, pánev a poté se zvertikalizuje celá kostra těla. Nevím, jaké cvičení provádíte, ale nejúčinnější je cvičení s ručníkem dle Dornovy metody.

Vložil Kateřina

Titulek Plochá nožka

Odpovědět

Dobrý den, mám šestiletého syna, s kterým jsem od jeho tří let navštěvovala pravidelně ortopeda z důvodu plochých noh. Ortoped byl lékař, který spíš "lovil body" než aby ho zajímal skutečný stav pacienta. Jedinou větu, kterou vždy řekl v ordinaci bylo, že malému musí napsat vložky, které mnohdy přišly větší než by potřeboval a navíc jsem neměla vůbec pocit, že by mu pomohly, spíš se stav zhoršoval. Tak jsem tak dlouho hledala nějaké informace na internetu, až jsem se dostala na Vaše stránky a rozhodla se pro Vaše vložky. Loni na podzim jsem mu poprvé vložky objednala a letos tedy (po přečtení na Vašich stránkách, že je nutné vložky nosit neustále) do všech botek (do papučí, do kožených bot na ven a do tenisek, co má ve školce na zahradu). Tak teď vlastně čekám, jaký bude za nějakou dobu efekt. Zajímá mě ale jedna věc. Malý hraje fotbal a chci se zeptat, zda se tato vložka dá nosit i v kopačkách, jestli se můžou nosit i při sportu? Nebo když má trénink dvě hodiny týdně, jestli to nevadí, že by je ty dvě hodiny neměl? Velmi děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den. Kateřina

Vložil Zdena

Titulek Re: Plochá nožka

Odpovědět

Paní Kateřino, biomechanickou aktivní stélku Hanák je potřeba nosit stále, tedy přendávat z boty do boty a co nejvíce chodit v otevřené obuvi Hanák doma, ve škole i přes léto venku. Do kopaček vložte stélku Standart duo, musíte vyjmout (odlepit) vložku, která tam je. Právě při sportu je nutné mít tuto stélku v obuvi, aby nedošlo k úrazu kotníku a Achillovy šlachy. Díky snížení v patní části se odblokovala i plochá šlacha chodidla, do které ústí šlachy palce a prstů, a tím se odblokovaly i šlachy v patní části. Tak se docílila správná funkce Achillovy šlachy, která navazuje na spodní šlachy paty. Mimo sport by měl syn chodit co nejvíce v otevřené obuvi, aby byl palec volný a mohl pracovat jako rigidní páka. Tak dojde mnohem rychleji k srovnání chodidla, vytvoří se klenba a doosí se kotník. Poté dojde k vertikalizaci kolena, kyčelního kloubu a celé páteře, ramen a hlavy.

Vložil Zuzana

Titulek stélky a příčná klenba

Odpovědět

Dobrý večer,
prohlížím intern.stránky čehokoliv co by mně pomohlo nebo aspoň ulevilo od bolestí nohy kde mám totálně zborcenou příčnou klenbu. Před více než rokem kdy mi tyto problémy začaly jsem navštívila ortopeda v Opavě. Doporučil mi vložky - kožené. Nějakou dobu potíže ustaly, ale pak se znovu objevily. Nakoupila jsem si např. srdíčka, bandáže se srdíčkem, gelové vložky, ale vždy po určité době jako by ztratilo cokoliv účinek. Lékař mi doporučuje operaci, ale já stále doufám, že najdu způsob jak se jí vyhnout. Je zajímavé, že mi problém dělají spíš boty na nízké podrážce než boty s mírným podpatkem.

Vložil Zdenka

Titulek Re: stélky a příčná klenba

Odpovědět

Určitě doporučuji do obuvi vložit biomechanickou aktivní stélku s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla. Vše se dočtete na těchto stránkách. Tuto stélku je nutné mít pod chodidlem od rána do večera.Tím, že palec v této poloze pracuje jako páka, svaly se stanou aktivní a klenba se vám znovu vytvoří. Měkkou tkáň operovat nelce. Lidskou nohu vytvořila příroda tak dokonalou, že na ní nelze operací nic "vylepšovat", jen by se váš zdravotní stav zhošil. Přírodu nelze oklamat. Přeji stálé zdraví.

Vložil Pavlína

Titulek plochá noha

Odpovědět

Dobrý den, sedmiletá dcera má plochou nohu, přes několikaleté používání ortopedických vložek nepozoruji výraznější změny. Můžete poradit? Děkuji.

Vložil Zdenka

Titulek Re: plochá noha

Odpovědět

Dobrý den, Pavlíno, podepření podélné klenby a vložení srdíčka na ortopedické vložce, kterou máte od ortopeda, nic neřeší. Ba naopak, srdíčko je v místě, kde se nachází reflexní ploška ledvin a tlačí přímo do této plošky a tím se oslabují ledviny, takže jsou přímo škodlivé! A když se podepře podélná klenba, vznikne ještě větší vyosení hlezenního kloubu, poté se rozestoupí holenní a lýtková kost a v kolenním kloubu dojde k rotaci viz RTG snímek zde na stránkách pod "články". Podle našeho projektu s dvaceti prvňáčky se na biomachanické stélce Hanák do půl roku vytvořila správná klenba a došlo ke snížení valgozity (vyosení kotníků) u 78,9% dětí. Děti v botech Hanák chodily od rána do večera, v každé botě měly Hanákovu stélku s důlkem pod kloubem palce, aby palec pracoval jako páka a svaly, vazy a šlachy byly stále aktivní. Tím se vytvoří klenba a to dokonce i u starších lidí, což se zatím nikomu nepodařilo! Stélka působí i když dítě sedí nebo stojí ve škole, protože má sníženou patu a neblokuje se šlacha chodidla a dochází k rovnoměrnému tahu ke kolenu. Pořiďte dcerce boty Hanák, vyberte si zde v katalogu a kupte i stélku do uzavřené obuvi a zajistěte, aby v nich chodila stále, ve škole, doma i venku. Věřím že v září bude mít zdravé nohy!

Vložil Lenka

Titulek achilova šlacha

Odpovědět

Jsem po dvou operacích achilovky a neustále mám problémy, nemůžu chodit bez podpatků,na sport už ani nepomyslím:( ale i na podpatcích mě to stále bolí. Myslíte, že by tyto stélky mohly pomoct? Děkuji

Vložil Zdena

Titulek Re: achillova šlacha

Odpovědět

Určitě doporučuji, protože k úrazům dochází právě proto, že dochází k nerovnoměrnému tahu jen od palce k zevní straně kolena. Pata šlachy na rovné a tvrdé podložce zablokuje. Kdybychom chodili bosky v měkkém podloží, nepůjdeme přes patu, ale přes prsty. Na stélce se snížením v patní části se dosáhlo odblokování ploché šlachy chodidla, do které ústí šlachy palce a prstů, a tím se odblokovaly i šlachy v patní části. Tím se docílila správná funkce Achillovy šlachy, (úponová šlacha trojhlavého svalu lýtkového, připojená vzadu na kost patní), která navazuje na spodní šlachy paty. Z pohledu reflexní terapie je to obraz dolního lymfatického systému (pohlavní orgány, moč.měchýř. Díky této nové biomechanické aktivní stélce se snížením v patním prostoru nebude docházet k úrazům a natržením Achillovy šlachy, (zejména při sportu), protože je zajištěna funkční rovnováha a noha bude fungovat z hlediska morfologie a biomechaniky jako celek, zmizí napětí i v pánevní oblasti a začne tam prodit více energie. Noha na stélce stojí nyní na šesti bodech, pěti prstech a zevní hraně chodidla a ne už na patě...

Vložil Jaroslav

Titulek biomechanické aktivní stélky a obuv Hanák

Odpovědět

Hodnocení těchto výrobků - prostě malý zázrak !
Po téměř rok trvajících problémech s bederní páteří, následně kyčelním kloubem a kotníky, tedy v době, kdy už jsem se obával toho, že asi přestanu chodit, jsem od přítelkyně Zdeničky dostal stélky Hanák. Do této doby byl pro mně problém ujít bez bolestí 100 m. V průběhu asi 10 dnů používání se dostavila rýma asi na 3 - 4 dny a do 14 dnů pominuly bolesti nohou a bederní páteře. Tyto stélky jsem používal v botech na "venek" a po dalším týdnu jsem si zakoupil domácí nazouváky Hanák, takže chodím na těchto stélkách nepřetržitě. Můj stav se natolik zlepšil, že jsem schopen i rychlé chůze cca 6 km (zatím nejdelší výlet). Jsem z toho ohromně nadšený, můžu opět chodit bez bolestí !
Vřele doporučuji všem, kteří mají podobné problémy, jako jsem měl já.
Jaroslav Hyánek

Vložil Helena

Titulek zborcená klenba

Odpovědět

Je mi 38 a po porodu se mi zbortila příčná klenba. Při chůzi trpím bolestmi a ortopedické vložky vůbec nepomáhají. Myslíte, že by mi stélky pomohy? Děkuji za radu.
 

Vložil Zdenka

Titulek Re: zborcená klenba

Odpovědět

Určitě doporučuji stélky do bot od firmy Hanák. Je to úžasný vynález v obuvnictví. Vyzkoušela jsem je na sobě a své rodině a nyní doporučuji svým klientům. Řeší nejen propadlou klenbu, halluxy, kladívkové prsty, ale i otoky kotníků a bolesti kolen, kyčlí. Celý kosterní aparát se zvertikalizuje, (srovná do osy), včetně ramen a hlavy. Proč dochází ke zmíněným problémům si přečtete na našem webu.
 

Vložil Helena

Titulek Re: Re: zborcená klenba

Odpovědět

Zdenko, díky moc, jsem docela zoufalá.... Miluji turistiku a procházky a mám z toho v současné době obrovské deprese....