Datum: 08.09.2013

Vložil: Josef

Adresa: Olomouc

Byť nemám jakékoliv zdravotní problémy s chodidly, chtěl bych vám podat informaci o vložkách do bot zn. Hanák, tak jak jsem je já sám mohl na vlastní kůži vyzkoušet.
Připravoval jsem se na extrémní běžecký (pro někoho chodecký) závod B7 (rozuměj Besydská sedmička - přechod sedmi Beskydských vrcholů).
Věděl jsem, že ještě důležitější než boty jsou samotné vložky do bot. Poroto jsem se začal zajímat o speciální vložky do bot, které by byly
vhodné použít na tento extrémní závod a zároveň vhodné na moji nohu (mám normální pronaci). No a na internetu jsem se dostal až k vložkám Hanák.
Vložky jsem si nakonec zakoupil, a hned na druhý den jsem je osobně vyzkoušel na zmiňovaném extrémním závodě, který se konal v termínu od 6. - 8.9. 2013.
Byť jsem závod nakonec nedokončil z důvodů zdravotních problémů mého týmového parťáka, které ho provázely na konci závodu, a závod jsme předčasně skrečovali, ušel jsem na těchto vložkách vzdálenost cca 85 km v opravdu velmi těžkém terénu (náročná stoupání, klesání, převažující kamenité cesty, kořeny, asfalt)!
A moje dojmy? Naprosto perfektní. Po celou dobu závodu jsem měl nohy jako v bavlnce! Absolvoval jsem těcht 85 km bez jediného puchýře, otlačenin na chodidle! Dokonce se mi zdálo, že vložka výborně pohlcuje rázy, tlumí otřesy při došlapu v náročném a tvrdém terénu. Když to shrnu, lepší vložky do bot jsem prozatím nepoznal (ikdyž jsem vyzkoušel i ty speciální sportovní) a vřele je doporučuji všem.
Jinak pro představu, závod jem absolvoval v průměrné trekinkové botě zn. Salomon (nízká bota, zakoupená v Hervisu za cca 1600,- Kč), a v těchto botách (potažmo vložkách Hanák) jsem se pohyboval cca 24 hodin v kuse (bez přerušení).

Přidat nový příspěvek